Sürücü Sağlık Raporu

Sürücü Sağlık Raporu

Sürücü Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Galata Tıp Merkezi’nde yeni sürücü adayları veya ehliyet yenilemek isteyen sürücüler için  SÜRÜCÜ SAĞLIK RAPORU verilmektedir.

Başvuran kişilerin sağlık durumlarının mevzuata uygun olarak kontrolünün yapıldığı sağlık yoklamalarının sonunda Sürücü Sağlık Raporu verilmektedir.

Karayolları Trafik Yönetmeliği gereğince; ehliyet yenileme, ehliyet sınıfı ekleyenler, kayıp-zayi ve ilk defa ehliyet alacak olan vatandaşların Sürücü Sağlık Raporu alma zorunlulukları bulunmakta. Sürücü adaylarının ve sürücülerin sahip olacakları sağlık şartlarının kontrolünün yapıldığı sağlık yoklamalarının sonunda Sürücü Sağlık Raporu hemen verilmektedir.

Sürücü, sağlık raporu için tıp merkezine başvurduğunda, hastanenin rapor düzenleme bürosu, hastane kurallarına göre evrakları düzenler ve işlem yapar. Rapor burada düzenlenerek Trafik Bürosuna gönderilir. 

Sürücü Sağlık Raporu İçin İstenen Evraklar

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi (ön/arka)
  • 1 adet fotoğraf

Sürücü Sağlık Raporu İçin Muayene Saatleri

Hafta içi hergün: 09.00 - 18 : 30
Hafta sonu: Cumartesi : 11:30- 15:30

Bilgi İçin Arayınız  212 249 49 97

Meclis-i Mebusan Cad.No:19 Salıpazarı / Beyoğlu


Sizi Arayalım


Portör, taşıyıcı, dağıtıcı anlamına gelmektedir. İnsanlarda bulunan bazı virüs ve etmenleri taşıyıcı görevi üstlenerek başkalarına bulaştırmaya, dağıtmaya sebebiyet verir.
İlk kez gemi adamı olmak için başvuran gemi adamı adaylarının genel muayenelerini olabilmeleri için ve periyodik muayenelerini olabilmeleri için kliniğimize yaptıkları başvuru şahsen olmak zorundadır. Aksi halde muayene işlemleri yapılamamaktadır.
Amatör Denizci adaylarının sağlık durumlarının tekne kullanmaları için gerekli sağlık şartlarına sahip olup olmadığının belirlenebilmesi amacıyla yapılan sağlık yoklamalarının sonucunda Amatör Denizci Sağlık Raporu verilebilmektedir.
Gemi adamları, sağlıklarının denizde çalışmaya elverişli olup olmadığını anlamak için her iki yılda bir periyodik kontrolden geçmeleri gerekmektedir. Bu kontroller sonucunda gemi adamlarına Periyodik Sağlık Yoklama Raporu verilir.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .