Sağlıkta önemli bir adres: Galata Polikliniği

Sağlıkta önemli bir adres: Galata Polikliniği

Sağlık sektöründe adından söz ettiren, İstanbul’un en uğrak semtlerinden Karaköy’de bulunan Galata Polikliniği Genel Koordinatörü Hatice Kanburoğlu sorularımızı yanıtladı. Kanburoğlu ile Galata Polikliniği misyonu, hizmet anlayışı, sağlık sektöründe geldikleri noktaya kadar birçok konuyu konuştuk.


-Galata Polikliniği projesi nasıl hayata geçti?

Hatice Kanburoğlu: 2002 yılında sağlıkta butik hizmet projesiyle çıktığımız yolda, Gemi Adamı Sağlık Raporu hizmeti düşüncesiyle başlayıp, hasta haklarını koruma, kişiye özel sağlık hizmeti sunma, hastalarımızın yaşam kalitesini yükseltme, güvende ve sağlıklı hissetmelerini sağlama prensibi, donanımlı bir Tıp Merkezi olmamızın en önemli adımlarını oluşturmuştur. Bu sayede İstanbul’un tarihini yansıtan, önemli ticaret ve ulaşım merkezi olan Karaköy’de Alman Galata olarak başladığımız sağlık hizmetine Galata Polikliniği olarak devam etmekteyiz.

-Galata Polikliniği Karaköy’de konumlanmasının sebebi nedir?

Hatice Kanburoğlu: 14 yıldır Karaköy’de hizmet veriyoruz, İstanbul’un deniz ulaşımı yönünden en önemli limanlarından biri olması, Gemi Adamı Sağlık Raporu hizmeti düşüncesiyle Karaköy’de konumlandık. Karaköy limanına yanaşan Cruise gemilerinin personelleri ve turistik misafirlere hizmet vermek düşüncesiyle Karaköy’de başladığımız yolculukta zamanla hizmet ağımızı genişleterek, tüm hastalara kişiye özel sağlık hizmeti vermeye başladık. Başlangıçtaki düşüncemizle bulunduğu konum itibariyle ticaret, seyahat, turizm, eğlence sektörlerini içinde barındırması, bu geniş yelpazede bir yer edinmek ve kalıcılığını sağlayıp koruyabilmek düşüncesiyle Karaköy’de hizmet vermeyi tercih ettik.

-14 yıldır kesintisiz başarı sağlamanızı neye borçlusunuz?

Hatice Kanburoğlu: Bu yola çıkarken sağlık sektöründe farklılık yaratmayı amaçladık, sağlığın ticaret değil hizmet olduğu düşüncesiyle hasta haklarını, güvenliğini her zaman ön planda tutarak, kişiye özel hizmet vermeyi hedefledik. Uluslar arası sağlık standartlarına uygun ve etik hizmet anlayışı, tıbbi uygulama ve bilime dayalı, teknolojiyi takip eden ve hizmetlerine katan anlayış benimsedik. Her daim gelişmeyi amaç edinmenin sürekliliğimizin en temel sebepleri olduğunu düşünüyoruz.

-Galata Polikliniği hangi sağlık hizmetleri verilmektedir?

Hatice Kanburoğlu: Merkezimizde, Acil Yardım Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı, Göz hastalıkları, İç hastalıklar, Kulak Burun Boğaz, Genel Cerrahi, Kadın Doğum hizmetleri ve tüm poliklinik birimlerinden, Laboratuar tetkikleri, radyoloji hizmetleri ve kişiye özel check-up uygulamalarına kadar her alanda hizmet vermekteyiz. Günümüzde ulaşım zorluğu, iş yoğunluğu, zaman yetersizliği sebebiyle yerinde sağlık hizmeti vererek, kliniğimize gelmeden, hastalarımız yerinde sağlık hizmetinden yararlanabilmektedirler. Aynı zamanda ileri teknoloji cihazlarla doğru sonuçlar alınan DNA (Babalık Testi) de merkezimizde yapılmaktadır.

Başlangıç noktamız olan Cruise’lara özel sağlık hizmeti vermeye devam ediyoruz. Gemi Adamı Sağlık Raporu hizmeti, tayfa ve yolcuların, yabancı hastaların sağlık tetkikleri, cerrahi işlemleri deneyimli ve eğitimli personelimiz tarafından kişiye özel olarak devam etmektedir.

Galata Polikliniği olarak, uzman ve güler yüzlü ekibimizle hasta memnuniyetini sağlamak için çalışmalarımıza, kendimizi geliştirmeye devam ediyor olacağız. Önce sağlık ve mutluluk anlayışıyla hizmet vermeye devam ederek, kişisel bakım alanında da bünyemize kattığımız Epilasyon, Botoks, Estetik ve Güzellik uygulamalarına her geçen gün yenilerini ekleyerek hizmet ağımızı genişletmeye devam ediyor olacağız.En büyük mutluluğun sağlık olduğuna inanıp, mutluluk için hizmet veriyoruz.


Sizi Arayalım


Dudak dolgusu dudakların hacim kazanıp kalınlaşması için en çok tercih edilen yöntemdir. Bunun yanı sıra dudak yapısındaki şekil değişikliği, dudak kenarı sarkmalarının ortadan kaldırılması ve dudak çizgilerinin belirginleştirilmesi için tercih edilmektedir.
Dudakların hacminin artması için dudaklara uygulanan dolgu yöntemiyle farklı bir görünüme kavuşan dudaklar için uygulanan yöntemlerin başında dudak dolgusu gelmektedir.
Terleme özellikle yaz aylarında herkesin şikayetçi olduğu, aşırı terleme sorunu yaşayanların çözüm aradığı bir durumdur.
Dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak için başvurulan yöntemler hakkında Dermatoloji Uzmanı Dr.Alaaddin Özer ile yaptığımız söyleşide merak edilen soruların yanıtlarını aldık.
Sağlık sektöründe son yıllarda adından söz ettiren Galata Tıp Merkezi Genel Koordinatörü Hatice Kanburoğlu’yla bir araya geldik. Tıp merkezi olarak edindikleri hizmet anlayışından, sundukları sağlık hizmetlerine kadar birçok konuyu konuştuk.
Bebek Muhabbeti okuyucuları için Op. Dr. Yalçın Yavuzer'in kaleme aldığı yazı.
Ağız ve Diş Sağlığı konusunda sıklıkla yaşanan problemlerden biri olan diş eti hastalıklarının başlıca nedeni, ağızda diş taşı oluşumu ve yeterli ağız hijyeninin sağlanmamasıdır.
Galata Tıp Merkezi Sağlıklı Beslenme ve Diyet Polikliniği Uzman Diyetisyeni Zeynep Mete, yeni annelerin kilo verme sürecinde özellikle yeterli ve dengeli beslenmesi gerektiğine dikkat çekti.
Galata Polikliniği Diode Lazer, ütüleme tekniği sayesinde ve doğru uygulama ile 4-6 seansta yüzde 90 kalıcı epilasyon sağlıyor. İnce tüyleri görmesi, en koyu tende bile güvenli kullanımı ile dört mevsim epilasyon imkanı sunuyor.
Diş eti kanamalarının en önemli nedenlerinden bir tanesi olan ağızdaki diş taşı oluşumları ve yeterli ağız hijyeninin sağlanmaması beraberinde çeşitli diş eti kanamalarına yol açabiliyor.
Bebeklerin diş çıkarma sürecine yardımcı öneriler, diş bakımı ve süt dişlerinin dökülmesine dair birçok bilgiyi sizler için hazırladık!
Galata Tıp Merkezi, Güzellik ve Estetik Kliniği’nde; cilt bakımı, cilt gençleştirme, botox-dolgu uygulamaları, mezolifting, sağlıklı beslenme zayıflama ve lazer epilasyon gibi birçok estetik ve medikal çözümleri sunuyor.
Tarihi yarımadanın içerisinde yer alan Galata Tıp Merkezimiz; uzman hekim kadrosu ve güler yüzlü ekibiyle, yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyerek misafirlerimizin kendilerini güvende ve huzurlu hissetmelerini sağlamayı ilke edinmiştir.
Galata Polikliniği Genel Müdürü Dr. Nedim Erdem, tarihi yarımadanın içerisinde uzman hekim kadrosu ve güler yüzlü ekibiyle yaşam kalitesini yükselterek misafirlerinin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamayı ilke edinmektedir.
Eczaneden alınan mikrop öldürücülerle kendini tedavi etmeye çalışan hastalarda sifilom kısa bir sürede kaybolur ancak daha ilk evreden başlayarak genel bir hastalık olan frengi tedavi edilmeden kalır.
Dyt. Zeynep Mete, “İdeal bir diyetin yeterli kalori, yeterli ara öğün, yeterli sıvı, yeterli besin öğesi ve beslenme alanındaki yenilikleri içermesi gerekiyor. Biz de bunu kriter alarak kişiye özel en ideal diyet reçetesini oluşturuyoruz”
Besinlerden gelen güzellik… Sağlıklı beslenme aslında bizim çok önemsediğimiz cilt güzelliğini de doğrudan etkiliyor. Besinler cildimizi gençleştiriyor. Peki sağlıklı beslenme konusunda neler yapmalıyız? Hangi vitamin ne işe yarıyor?
Uzm. Dyt. Zeynep Mete, Ritz-Carlton İstanbul Hotel’de sağlıklı ve yeterli beslenme üzerine bir seminer verdi. Seminerde dört yapraklı yonca modeli üzerinde duran diyetisyen, günlük öğünlerde bu modelin esas alınması gerektiğine dikkat çekti.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .