Radyoloji Kliniği

Radyoloji Kliniği

Kliniğimizde,gelişmiş cihazlarla oluşturulmuş bir altyapıya sahip radyolojik incelemeler dijital yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde konvansiyonel Röntgen incelemelerinden farklı olarak görüntüler filme değil bilgisayar üzerine kaydedilmekte arşivlenerek yıllarca saklanabilmektedir.

Böylece film dozunun normale göre az ya da çok olmasından kaynaklanan tekrarlar bilgisayar üzerinde post processing (film niteliklerinin değiştirilebilmesi) imkanına bağlı olarak önlenebilmektedir.

Ayrıca dijital sistemde uygulanan ışın dozu da konvansiyonel sisteme göre daha düşük olmaktadır.

Görüntülerin dijital olanaklarla değerlendirilmesi, radyolojide doğru ve kaliteli hizmet verebilmenin vazgeçilmez koşullardan biridir.

 

Radyoloji Birimimizde ;

Dijital Mamografi
Dijital Röntgen
Panoramik Röntgen
Renkli Doppler Ultrasonografi
Ultrasonografi

İleri teknoloji cihazları ile tanı ve tedavi imkanları sunulmaktadır.


Sizi Arayalım


Mamografi, meme muayenesi esnasında memede şüpheli bir kitle bulunması durumunda bu kitlenin yerinin ve niteliklerinin belirlenmesi amacıyla özel bir röntgen cihazıyla ve düşük doz ışın kullanılarak meme filmi çekilmesi işlemidir.
Panoromik röntgen dişlerin tamamı, çene yapısı ve çene ekleminin tek filmde görülebilmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu sayede erken teşhis mümkün olabilmekle beraber tedavi planlamasının da daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi mümkün olmaktadır.
Ultrasonografi yaklaşık 40 yıldır kullanılan ve vücut içindeki organların X ışını kullanmadan incelenebilmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntemin başarısı cihazın teknik yeterliliği ve deneyimli bir hekim tarafından kullanılıyor olmasına bağlıdır.
Mamografik inceleme meme kanserinin erken tanısında kullanılan ana yöntemdir. Tarama ve tanı amacıyla kulanılmaktadır. Tarama, herhangibir şikayeti olmayan kadınlarda, olası bir meme patolojisinin saptanabilmesi amacıyla yapılmaktadır.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .