Laboratuvar Hizmetleri

Laboratuvar Hizmetleri

Biokimya, hemotoloji, seroloji, mikyobiyoloji, hormon markerleri, tümör markerleri, tüm patolojik incelemeler ve her tür tanıya dayalı analiz, modern cihazlar eşliğinde anlaşmalı olduğumuz laboratuvarımızda yapılabilmektedir. Tanı işlemleri sırasında üzerinde durduğumuz en önemli konular ise hızlı, doğru ve hijyenik hizmet sunabilmektir. Bu konuda kendimizle sürekli rekabet içerisindeyiz.


Sizi Arayalım


İkili tarama testi gebeliğin erken dönelerinde, anne karnındaki bebeğe yapılan bir testtir. Bu testle anne karnındaki bebeğin Down sendromu ya da Trizomi 18 denilen hastalıkların riskini taşıyıp taşımadığı test edilmektedir.
Portör, taşıyıcı, dağıtıcı anlamına gelmektedir. İnsanlarda bulunan bazı virüs ve etmenleri taşıyıcı görevi üstlenerek başkalarına bulaştırmaya, dağıtmaya sebebiyet verir. Portör taşıyıcısı olan insanların sağlığı bulaşan kadar etkilenmezken
AIDS, HIV adındaki virüsün neden olduğu, kan yolu, cinsel ilişki, anneden bebeğe doğum sırasında veya emzirme yoluyla bulaşan bir hastalıktır. HIV virüsü, vücuda girdiğinde hastalığa karşı direnç göstermemizi sağlayan bağışıklık sistemimizi yok eder.
Sperm Testi, erkekte spermlerin çocuk yapma potansiyelini incelemek amacıyla yapılan mikroskobik bir incelemedir. Merkezimizde (WHO) Dünya Sağlık Örgütünün yöntem olarak kabul ettiği Macler Chamber kamera yöntemi ile sperm sayımı yapılmaktadır.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .