Bize Ulaşın
Pazartesi-Cuma: 09:00 - 18:00 Cumartesi: 09:00 - 13:00
Randevu Alabilirsiniz

Gözlerimi Nasıl Koruyabilirim?

Gözlerimi Nasıl Koruyabilirim?

Göz sağlığının temelinde düzenli göz muayenesi vardır, çünkü çoğu göz hastalığı son evresine gelinmedikçe hastalar tarafından farkedilemez, bir uyarı işareti yoktur. Ancak bazı sorunlar da beklenmeyen bir anda oluşup hasta için uyarı oluşturur.

Kimyasal maddelerle yapılan ev temizliği, ufak tefek tamirat işlerinde de göz yaralanması riski vardır.Mümkünse bu tür işlerle uğraşılırken koruyucu gözlük takmak gerekir.

Fırından çıkmış buharı üzerinde yemeklere yakından bakmayınız, buhar göze ısı yoluyla zarar verebilir, yanığa yol açabilir.

Başka birisi için reçete edilen bir damlayı kullanmayınız.

Başka birisinin kullandığı makyaj malzemelerini kullanmayınız.

Fış ve patlama riski olan bir şişeyi açarken kendinizin ve etraftakilerin yüzünden uzağa yönlendirerek ve mümkünse bir havluyu etrafına sararak açınız.

Uzun süre bilgisayar monitörüne bakmak zorunda kaldığınız zamanlarda; gözlerinizi sık sık kırpın, vücudunuzun, kafanızın ve gözlerinizin konumlarını sık sık değiştirin.
Kimyasal ajanları, spreyleri, yapışkanları, makas bıçak çatal kalem gibi delici ve kesici aletleri ve sıcak yemek ve içecekleri çocuklardan uzak tutunuz.

Eğer göz yaralanmasına maruz kalırsanız, ani ağrı, görme kaybı, ışık çakmaları, aniden ortaya çıkan ya da artan sinek uçuşmaları ve görmede değişiklikler olması durumunda vakit kaybetmeden göz hastalıkları uzmanınıza başvurunuz.  

Canlı Destek / Live Support