Bize Ulaşın
Pazartesi-Cuma: 09:00 - 18:00 Cumartesi: 09:00 - 13:00
Randevu Alabilirsiniz

Gözaltı Morlukları

Gözaltı Morlukları

Gözaltı morlukları görüntü açısından oldukça can sıkıcıdır. Bu morlukların oluşmasına neden olan bazı etkenler vardır. Bu etkenler bazen kalıtsallıktan kaynaklanırken bazen de hastanın hatalı davranış alışkanlıklarından kaynaklanmaktadır.

Gözaltı derimizde renk değişikliğine ve koyuluğa neden olan hiper pigmentasyondur. Hiper pigmentasyonun yaptığı bu renk değişikliği daha çok düzensiz uykulardan kaynaklanır. Eğer hastada kalıtsal olarak bir göz çukurluğu varsa ve gözaltı cildi aşırı ince bir deriye sahipse gözaltı morlukları kendini çok fazla belli edecektir.

Genetik olan gözaltı morlukları yok etmek için çok fazla alternatif yoktur.

Çoğu zaman tek çare makyaj olmaktadır ama uyku düzensizliği ya da yorgunluktan kaynaklanan gözaltı morlukları için uygulanan çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Bu tedavi yöntemlerine değinecek olursak aşağıdaki gibi gözaltı morlukları tedavi yöntemlerinden bahsedebiliriz.

Işık Dolgu Uygulaması

Hastanın kemik yapısından kaynaklanan gözaltı çukurlukları bu uygulama ile doldurulabilmektedir. Kolajen tarzı dolgu maddeleri ile veya kozmetik dolgunun yerine bedeninizin başka bir kısmından alınan yağ ile ışık dolgu uygulaması yapılmaktadır. Alınan yağlar gözaltı çukurlarına enjekte edilerek çukurluklar giderilir ve gözaltı morlukları tedavi edilmiş olur.

Mezoterapi

Bazı maddelerin gözaltında bulunan derinin alt katmanına verilmesi ile uygulanan bir yöntemdir. Bu maddeleri sıralayacak olursak: vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve bazı ilaçları örnek olarak verebiliriz.

Kimyasal Peeling

Bu uygulamada gözaltınızda ya da göz üstünüzde bulunan deride herhangi bir hasar oluşmuşsa bu hasarlı derinin yerine taze bir derinin gelmesi sağlanır. Bu uygulama ile gözaltı morluklarına neden olan ince ve gölgeli deri yerini daha sağlıklı bir gözaltı derisine bırakmaktadır.

Blefaroplasti

Bu uygulama bir göz kapağı ameliyatı uygulamasıdır. Bu ameliyat ile hem üst göz kapağı hem de alt göz kapağı derisinde bir toparlanma sağlanır. Bu uygulamadan sonra gözaltı morlukları ciddi oranda tedavi edilmiş olur.

Bu tür tıbbi uygulamaların dışında farklı kür uygulamaları da gözaltı morlukları için bir tedavi yöntemi olabilir ama uygulamanın olumlu bir sonuç verme olasılığı daha düşük olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz tıbbi müdahaleler ile hastaların % 90’nında olumlu sonuçlar alınabilmekte ve gözaltı morlukları tedavi edilebilmektedir.

Canlı Destek / Live Support