Gemi Adamı Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Gemi Adamı Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

İlk kez gemi adamı olmak için başvuran gemi adamı adaylarının, periyodik muayenesini zamanında yaptırmayan gemi adamlarının ve sıralı üç periyodik muayenesini yaptırarak periyodik muayene sınırını tamamlamış gemi adamlarının genel muayene için kliniğimize şahsen başvurması gerekmektedir. Gemi adamlarının, kliniğimizde bu yönerge hükümlerine göre teşekkül edilen sağlık kurulu kontrolünden geçirilerek verilecek olan "Gemi Adamı Olur Sağlık Raporu" gereğince yetkili merkezden "Gemi adamları Sağlık Yoklama Belgesi" almaları zorunludur. Periyodik muayene için kliniğimize gelen gemi adamının Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü(Sultanahmet)’nden sevk kağıdını alarak gelmesi gerekmektedir. 

Amatör denizci adaylarında muayene için açlık gerektirmemektedir. 1 adet resim ile kliniğimize gelebilmekteler. Raporlarını ise muayene sonrası hemen alabilmekteler.

Gemi adamı adaylarından istenen evraklar:

Nüfus cüzdanı fotokopisi (ön/arka)

4 adet fotoğraf

 

Adayların aç karnına saat 8:30-10:30 arası gelmesi gerekmektedir.

Raporlar gün içerisinde verilmektedir.

 


Sizi Arayalım


Portör, taşıyıcı, dağıtıcı anlamına gelmektedir. İnsanlarda bulunan bazı virüs ve etmenleri taşıyıcı görevi üstlenerek başkalarına bulaştırmaya, dağıtmaya sebebiyet verir.
Amatör Denizci adaylarının sağlık durumlarının tekne kullanmaları için gerekli sağlık şartlarına sahip olup olmadığının belirlenebilmesi amacıyla yapılan sağlık yoklamalarının sonucunda Amatör Denizci Sağlık Raporu verilebilmektedir.
Gemi adamları, sağlıklarının denizde çalışmaya elverişli olup olmadığını anlamak için her iki yılda bir periyodik kontrolden geçmeleri gerekmektedir. Bu kontroller sonucunda gemi adamlarına Periyodik Sağlık Yoklama Raporu verilir.
Sürücü adaylarının ve sürücülerin sahip olmaları gereken sağlık şartlarının kontrolünün yapıldığı sağlık yoklamalarının sonucunda kişiye Sürücü Sağlık Raporu verilebilmektedir. Bu kontrol yapılmadan raporun alınması mümkün değildir.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .