Bize Ulaşın
Pazartesi-Cuma: 09:00 - 18:00 Cumartesi: 09:00 - 13:00
Randevu Alabilirsiniz

Fakik Göziçi Lensi

Fakik Göziçi Lensi

Kırma kusurlarının düzeltilmesi amacıyla, hastanın kendi göz merceği alınmadan gözün içine yapay lensin yerleştirildiği bir yöntemdir. Genellikle çok yüksek kırma kusurlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bu yöntem ile 7 dereceden 25 dereceye kadar miyoplar ve 5 dereceden 13 dereceye kadar hipermetroplar tedavi edilebilmektedir.Göz yapısı lazer tedavisi olmaya uygun olmayan (örneğin kornea kalınlığı ince olan) yüksek miyop ve hipermetrop gözlerin gözlük yada lens kullanmadan net bir görüşe sahip olması fakik göziçi lensi ile mümkün olabilmektedir.

Fakik intraoküler lens (İOL) ameliyatı; 18 yaşından üzerindekilere, gözünde glokom (göz tansiyonu), retina hastalığı ve kataraktı olmayan kişilere yapılabilir. Bu tedavinin sizin göz yapınıza uygulanıp uygulanamayacağı kesin kararı ise yine yapılacak detaylı göz muayenesinde kırma kusurunuzun derecesi ve göz bebeğinizin karanlık koşullarındaki büyüklüğünün belirlenmesinin yanı sıra, kornea dokunuzun özel tetkiklerle incelenmesi sonucunda verilmektedir

Fakik İOL ameliyatı bir göz için yaklaşık 20 dakika sürer ve hasta anestezi altında olduğundan hiçbir şey hissetmez. Her iki göz arada en az 7 gün fark olacak şekilde sırayla ameliyat edilir ve ameliyatlı göz sadece 1 gün bandajlı kalır. Ertesi gün bandaj açılır ve kişi gözlük ya da lensi olmadığı halde günlük normal yaşantısına dönebilecek kadar net görmeye başlar. Görmenin düzelme süresi yaklaşık 4 ila 6 hafta arasındadır. Gözün içerisine yerleştirilenlens saydam olup göz dokunuzla uyumlu bir şekilde ömür boyu sorun çıkarmadan kalacak bir malzemedir. Ameliyat sonrası dışarıdan bakıldığında görünmez ve hasta tarafından gözde varlığı hissedilmez.

Canlı Destek / Live Support