Epilasyon Uygulamaları

Epilasyon Uygulamaları

Lazer Epilasyon ,vücudun tüm bölgelerinde rahatça uygulanabilen , minimum sürede ve minimum ağrı ile istenmeyen tüylerden, güvenilir, hızlı ve etkin bir şekilde kurtulma yöntemidir. Lazer Epilasyon, cilt dokusuna zarar vermeden kıl kökünü ısıyla yok eden bir teknik sayesinde kılın tekrar oluşumunu engellemeyi hedefler.Bu özelliği sayesinde hem  kadın hem de  erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen kalıcı bir yöntemdir. Lazer epilasyon koyu kıllarda açık kıllara göre daha iyi sonuç vermektedir. Açık kıl ve tüylerde de iyi sonuç alabilmek doğru cihaz ve doğru uygulama ile mümkün olabilmektedir.

Diode Lazer Epilasyon;

  • Kusursuz soğutucu safir sayesinde dokuya zarar vermesini engeller.
  • Tüm cilt ve kıl tiplerine göre uygulanabilir.
  • Hızlı atım sayesinde zamandan tasarruf.
  • Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır.
  • Ciltteki batık ve lekelerde azalma sağlar.

Lazer Epilasyon Seansları

Vücut bölgeleri için ikişer ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 lazer epilasyon seansı gerekebilir.Lazer Epilasyon seans sayıları kıl yapısına göre kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir.

Randevu Saatlerimiz

Hafta içi her gün: 09.00 - 18 : 30
Hafta sonu: Cumartesi : 11:30- 15:30

Lazer Epilasyon uzmanlık gerektiren ciddi bir uygulamadır..


Sizi Arayalım


Diode Lazer, ütüleme tekniği sayesinde ve doğru uygulama ile 4-6 seansta %90 kalıcı epilasyon sağlayarak rahatsız edeci tüylerden kurtulma imkanı bulabilirsiniz. İnce tüyleri görmesi, en koyu tende bile dört mevsim epilasyon imkanı sunar.
Söz konusu istenmeyen tüyler olduğunda bayanlar kadar erkekler de lazer epilasyon uygulamasına ihtiyaç duymaktadır. Bakımlı erkekler aşırı kıllardan kurtulmak istemektedirler ve bunun için lazer epilasyon yöntemine sıkça başvurmaktadırlar.
Lazer tedavisi boyunca cilt rengi ne kadar açık olursa komplikasyon o kadar az olacaktır. Koyu renkli cilt tiplerinde birim alanındaki melanin maddesi oranı daha yüksek olduğu için uygulanan enerjinin çoğu ciltteki melanin maddesi tarafından da emilecektir.
Hamilelik sırasında lazer epilasyon güvenli olup olmadığı ile ilgili detaylı klinik çalışmalar bulunmamaktadır. Lazer epilasyonun fetüs üzerinde olumsuz bir etkisi olup olmayacağı tam olarak bilinmediği için hamilelik sırasında epilasyon yapılması önerilmez.
Lazer epilasyondan yüz bölgesinde 8-10 seansta, vücut bölgesinde bayanlarda 4-6 seansta, erkeklerde 6-10 seansta kıl ve cilt yapısının uygun olması halinde bayanlarda %70-90 oranında, erkeklerde %60-%80 oranında başarılı sonuçlar alınabilmektedir.
Yeterli klinik çalışma olmadığı için, gebelik durumunda lazer epilasyon uygulanmaz. Lazer epilasyon yapılacak bölgede lokal enfeksiyon bulunuyorsa, işlem yapılmaz. Epilepsi hastalarına ve kronik deri hastalığı olanlara lazer epilasyon uygulanmaz.
Genel olarak söylenen en iyi sonuçların beyaz tenli ve koyu tenli renkte kıllara sahip olan kişilerde alınmakta olduğudur. Lazer epilasyon 14-16 yaşından itibaren koyu renkte kıla sahip herkese uygulanabilen bir kıl yık etme yöntemidir.
Lazer Epilasyon Uygulaması Yapılmayacak Kişiler; son altı ay içinde roaccutane kullananlar, epilepsi hastaların, şüpheli pigmente leztyonu olan kişilerin, lupus hastalığı olanların, hamilelerin lazer epilasyon yaptırması önerilmemektedir.
Vücudumuzdaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme gibi farklı yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir ara bulunmaktadır. Kılın lazere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için lazer uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır.
Lazer uygulamasından sonra 2 hafta kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Eğer kişi zorunlu olarak güneşe maruz kalırsa (özellikle yüz bölgesi için) mutlaka yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanmalıdır.
Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır. Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi yapılmamış olmalıdır.
Lazer epilasyon doğru uygulandığında herhangi bir zararı yoktur. Güvenli ve etkili lazer epilasyon için cilt rengi, kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınmalıdır. Cilde verilecek enerji çok önemlidir. Kişiye ve bölgeye özel en etkili dozların belirlenmesi gerekir.
İstenmeyen tüyleri Lazer Epilasyon ile yok edilmesi yönteminde temel kural: Kıl ve kıl kökünde bulunan , kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimidir. Vücuttaki dokulara rengini veren çeşitli kromofor adı verilen pigmentler bulunmaktadır.
Lazer Epilasyon vücuttaki istenmeyen tüyleri lazer enerjisi kullanılmak suretiyle kalıcı olarak ya da uzun dönemli olarak yok edilme yöntemidir. Lazer epilasyon uygulaması göz çevresi dışında vücudun her bölgesinde güvenli bir şekilde uygulanabilir.
Seans aralıkları genel olarak bölgelerde 6 ile 8 hafta yüz bölgesinde 4 hafta kadardır. Seans tan sonra 5 ila 15 gün içerisinde kıllarda çıkıp dökülmeler başlar. Seans aralıklarında ağda cımbız gibi yöntemler uygulanılmamalıdır.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .