Bize Ulaşın
Pazartesi-Cuma: 09:00 - 18:00 Cumartesi: 09:00 - 13:00
Randevu Alabilirsiniz

Diş Estetiği

Diş Estetiği

Diş estetiği çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Dişinizle, dişetinizle, dudaklarınızla ilgili hoşa gitmeyen görüntülerin daha estetik bir hale getirilmesi için diş estetiği en çok tercih edilen bir uygulamadır. Diş estetiğinin bazı aşamaları vardır. Bu aşamalar sonucunda daha güzel ve daha özgüvenli gülüşlere sahip olabilirsiniz. Diş estetiği ile dişeti rengi, yapısı diş orantısı ve rengi istenilen duruma getirilebilir. Diş estetiğinin adımlarını alt başlıklar halinde inceleyecek olursak aşağıdaki gibi bir basamak listesi oluşturabiliriz.

Gingivektomi

Ön diş üstünde yer alan diş etleriniz güldüğünüz ve konuştuğunuz zaman çok fazla göze çarpıyorsa sizin için rahatsız edici bir görüntü olacaktır. Normalde ön tarafta yer alan iki adet kesici diş, diş etiyle birleştiği bölümün hemen üstünden başlar. Dudak çizgisi ise köpek dişi denilen diş ile diş etinin birleştiği bölgeye paralel olarak kavis alır. Eğer bu kavis çok yukarıdan başlamışsa yüksek dudak hattı denilen durum meydana gelmiştir. Bu durumda dişeti için gingivektomi işlemi yapılır ve gülüşleriniz daha estetik bir görünüm kazanır.

Porselen Lamine

Bu yukarda bahsettiğimiz yüksek dudak olayının tam tersidir. Yani düşük dudak olayıdır. Bu olayda dişler neredeyse hiç görünmemektedir. Bu durum daha çok yaş ilerleyince dudakların elastikliğini kaybetmesi sonucu ortaya çıkar. Dudaklar elastiğini kaybedince üst dudak aşağı düşüp üst dişleri kapatır alt dudak da alt dişlerin daha fazla görünmesine neden olur. Yaşın ilerlemesi ile, çay, kahve, sigara gibi şeylerin fazla tüketilmesi ile özellikle alt dişler daha çok renk kaybına uğrar ve sararıp zamanla araları kahverengi bir renge dönüşür. Porselen lamine ile daha beyaz ve doğal görünümlü dişlere kavuşabilirsiniz.

Ortodontik Tedavi

Çenesi küçük olup dişleri büyük olan kişilerde diş çarpıklığı oluşur. Bu çarpıklıklar da yenilen şeylerin diş aralarına girip orada birikmesine neden olur ve böylece diş tartarları il ediş çürümelerine zemin hazırlanmış olur. Bu çarpıklıkları tedavi edebilmenin yolu ortodontik tedavidir. Yani diş teli takılır. Her yaş gurubu için uygulanabilen bu tedavi tellerin görüntüsünden rahatsız olanlar için şeffaf teller kullanılabilir. Ayrıca ortodontik tedavide kron ve laminen de kullanılabilmektedir.

Canlı Destek / Live Support