Check-Up

 Check-Up

Kişiye Özgü Check-Up Nedir?

Kişiye özgü check-up; kişinin şikayetleri, cinsiyeti, yaşı, mesleği, yaşam şekli ve genetik özellikleri baz alınarak doktor muayenesinde yakalanacak bulgular ve de sadece ana parametrelerin bulunduğu laboratuar tetkikleri üzerine kuruludur.

Bu bilgiler ışığında hastalığı ispatlanan kişi konusunda uzman doktorlar kontrolünde ileri tetkiklerle tedavisine başlanır.Çağımızın hastalıkları olan kalp ve damar hatalıkları, kanser, hipertansiyon ve pek çok diğer hastalıkta erken ve doğru tanı, hem yaşam süresi, hem de kalitesi açısından son derece büyük önem taşır.

Ayrıca hiçbir belirti vermeden ve hastada hiçbir şikayete neden olmadan yıllarca sinsice seyreden, öte yandan beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren hipertansiyon, kolesterol yüksekliği ve diyabet gibi hastalıklarda da yine erken teşhisin ve düzenli tedavinin önemi büyüktür. Önemsiz olduğunu düşündüğünüz bir belirti bile çok önemli bir hastalığın habercisi olabilir.Teknoloji ve bilgi patlamasının baş döndürücü hızla geliştiği bir çağda yaşıyoruz. Bu hızlı teknolojik gelişmelerin önemli bir bölümü tıbbi teşhis alanında görülmektedir.

Örneğin; basit bir kan tahlili ile kalp hastalığı açısından risk taşıdığımızı tespit edebiliyoruz. Önemli olan, teknolojinin bize sunmuş olduğu bu güzelliklerden hastalık hali oluşmadan faydalanmaktır. Check-up erken teşhis için ilk ve önemli bir adımdır. Hastalık oluştuktan sonra yapılan tahliller check-up demek değildir. Çünkü geç kalınmış ve hastalık hali oluşmuştur.

Check-Up sayesinde iç organlarda bir takım bulguların saptanması ile kişinin öneri yoluyla, bazı yaşamsal alışkanlıklarını (sigara, alkol tüketimi, hatalı beslenme tarzı, düzenli egzersiz...) değiştirmesi sağlanabilir. Böylece, ileride oluşabilecek hastalıkların önüne geçilebildiği gibi, başlangıç aşamasındaki rahatsızlıkların da ilerlemesi engellenebilir.

Bu tür hastalıkların arasında; gizli şeker, kolesterol, kalp hastalıkları,alkol ve Hepatit B'ye bağlı karaciğer hastalığı, meme - rahim - kalın bağırsak gibi sık görülen bazı kanser türleri, kansızlık ve kemik erimesi sayılabilir.Yapılacak check-up’la birçok hastalık taranabilir ve şüphe edilebilecek bulgularla karşılaşılabilir. Ayrıca kişilerin şikayetlerine göre araştırma değişik alanlarda derinleştirilebilir.

Erken teşhisle bulaşıcı hastalıkların özellikle aile içi yayılması önlenir, tedavi masrafları büyük oranlarda azaltılır, kanser gibi ileri evrelerde tedavisi mümkün olmayan hastalıklar tedavi edilir. Doktora gitmek için hastalanmayı beklemeyin. Unutmayın ki bir çok hastalığın tedavisi ancak erken tanı ile mümkündür.

Kliniğimizde farklı yaş ve cinsiyet gruplarına özel olarak düzenlenen check-up programları ile sağlığınızla ilgili gerekli takipleri gerçekleştirerek yaşam kalitenizi yüksek tutmayı hedefliyoruz.

Check-up Nedir?

Check-up en genel tanımı ile genel bir sağlık taramasıdır diyebiliriz. bu tarama ile sağlıklı bir kişide olması muhtemel bir hastalığın erken fark edilip erken müdahalesi yapılabilmektedir. Bütün hastalıklar için erken teşhisin önemini düşündüğümüz zaman her bireyin en az 2 yılda bir check-up taramasından geçmesinin gerekliliğini daha iyi anlayabiliriz.

Check-Up Nasıl Yapılır?

Kişiye yapılan fiziksel bir muayeneden sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmamış ise başka bir tetkike gerek duyulmaz. Tarama esnasında kişinin beslenme ve bağışıklık sistemi ile ilgili bilgi edinebilmek için kan sayımı kontrol edilir. Dolaşım sistemi ile ilgili bilgi edinebilmek için ise böbrek ve karaciğer testleri yapılır ve sonra kişinin solunum fonksiyonlarını kontrol etmek için akciğer dinlenir, akciğer filmi kontrol edilir. Eğer kişi sigara kullanıyorsa akciğer tomografisi de çekilmelidir. Böylece akciğer filminde görülemeyenler tomografi ile görülür.

Check-Up Fiyat

Check-up fiyatları hakkında bir araştırma yapıldığında karşınıza farklı rakamlar çıkacaktır. Bu farklılık kliniklerin farklı işleyişi ve hastaların farklı talepleri nedeniyle de alakalı bir durumdur. Check-up fiyatları hakkında en net bilgiyi almanın yolu check-up yaptıracağınız merkezi arayarak ya da şahsen giderek ilgili kişilerle görüşmektir.


Sizi Arayalım


Galata Tıp Merkezimizde Portör Check-Up hizmetimiz kapsamında yapılan tetkikleri şu şekilde sıralayabiliriz; burun kültürü, gaita kültürü, gaitada parazit, mantar mikroskopisi. Ayrıca bu tetkikler gelişmiş teknolojik cihazlarla yapılmaktadır.
Check up yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Bazı hastalıkların erken teşhisinde son derece önemlidir. Tıbbın her alanında erken farkındalık ve erken tedavi, kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır.
Tıbbın her alanında ve her hastalığında erken farkındalık ve erken tedavi, kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Dolayısıyla Kadın Doğum 40 Yaş Altı Check-Up yaptırmak sağlıklı bir hayat açısından önem taşımaktadır.
Check up, sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının genel değerlendirilmesi ve olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Bu nedenle Bayan 40 Yaş Üstü Check-Up taramaları sonucunda bu tür hastalıkların erken teşhisi, tedavi başarısını da artırmaktadır.
Check up, sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının genel değerlendirilmesi ve olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Bayan 40 Yaş Altı Check-Up hizmetlerimiz arasında; Muayene, Radyoloji Hizmetleri, Laboratuar Tetkikleri bulunmaktadır.
Üroloji Check-Up hizmetlerimiz içerisinde; Muayene (Üroloji Muayenesi), Laboratuvar Tetkikleri (Üre, Kreatinin, Total PSA, Serbest PSA, Tam İdrar Tetkiki) ve Radyoloji Hizmetleri (Üriner Sistem USG, Skrotal USG) bulunmaktadır.
Evlenecek kişilerin mutlaka evlilik öncesi bir hekime başvurmaları ve muayene olmaları gerekmektedir. Bizler de Galata Tıp Merkezi olarak Evlilik Check-Up’ı kapsamında Laboratuvar tetkikleri ve Radyoloji hizmetlerini vermekteyiz.
Kliniğimizde farklı yaş ve cinsiyet gruplarına özel olarak düzenlenen check-up programları ile sağlığınızla ilgili gerekli takipleri gerçekleştirerek yaşam kalitenizi yüksek tutmayı hedefliyoruz. Ayrıca bu sayede erken tanı şansı da yakalanabilinir.
Kliniğimizde 40 Yaş Üstü Erkek Check-Up hizmetlerimiz kapsamında, sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının genel değerlendirilmesi ve henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıyla ilgili tüm tetkikler yapılmaktadır.
Galata Tıp Merkezi olarak kliniğimizde 40 Yaş Altı Erkek Check-Up hizmetlerimiz kapsamında ilgili tüm tetkikler özenle yapılmakta ve sonuçlandırılmaktadır. Check-up yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir.
Galata Tıp Merkezi olarak Klavuz Check-Up hizmetlerimiz kapsamında; Muayene, Radyoloji Hizmetleri ve Laboratuvar Tetkikleri bulunmaktadır. Kliniğimizde sağlığınızla ilgili gerekli takipleri gerçekleştirerek yaşam kalitenizi arttırmayı amaçlıyoruz.
İşlemleriniz gün içerisinde tamamlanmakta olup ertesi gün sonuçlarınızla birlikte kontrol randevunuz organize edilir. Kliniğimizde, farklı yaş gruplarına özel olarak düzenlenen check-up programları ve tüm tanı ve tetkiklerin takipleri gerçekleştirilmektedir.
Modern tıp hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak kişinin sağlıklı kalmasını sağlamayı amaçlar. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalıdır, hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olur.
Çalışanların fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı olmalarının, performanslarına ve şirketin genel başarısına olan katkısı iş dünyasının en büyük gerçeklerinden birisidir. Galata Tıp Merkezi olarak şirketlere özel Kurumsal Check Up paketlerimiz bulunmaktadır.
- Klavuz Check-up - 40 Yaş Altı Bayan Check-up - 40 Yaş Üstü Bayan Check-up - 40 Yaş Altı Bay Check-up - 40 Yaş Üstü Bay Check-up - Kadın Doğum Check-up - Üroloji check-up - Çalışanlara Özel Kurumsal Check-up Merkezindeki check-up hizmetleridir.
Kişiye özgü check-up; kişinin şikayetleri, cinsiyeti, yaşı, mesleği, yaşam şekli ve genetik özellikleri baz alınarak doktor muayenesinde yakalanacak bulgular ve de sadece ana parametrelerin bulunduğu laboratuar tetkikleri üzerine kuruludur.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .