Bonding Uygulaması

Bonding Uygulaması

Eğer dişlerinizle ilgili renk, şekil, ebat ve duruş gibi sorunlar yaşıyorsanız bu sorunların hepsine bonding uygulaması ile bir çözüm bulabilirsiniz. Ortalama 30 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanan bonding uygulamasında hasta herhangi bir rahatsızlık hissi duymadığı için uygulama esnasında anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Dişler üzerinde yapışkanlığa neden olan adevizler sayesinde bonding uygulaması oldukça başarılı sonuçlara ulaşmıştır. Çünkü diş cilalamasının ardından diş üzerine yapıştırılması gereken maddeler adevizler ile dişlere tutturulur. Bu uygulamada uygulamayı yapan kişinin uzmanlığı ve kullandığı ürünlerin kaliteli olması bonding uygulamasının kalıcılık süresini uzatmaktadır. Bu şartlarda bonding yaptıran biri 10 seneye kadar sorun yaşamayabilir.

Bondin Uygulaması Diş Rengini Değiştirir Mi?

Bonding uygulamasında kullanılan ürünleri gelişmiş teknoloji ürünleridir ve dişin ana yapısı ile çak aşırı bir farklılığa sahip değildir. Bu yüzden bu uygulamadan sonra diş renginde çok ciddi bir değişiklik yaşanmaz. Dişte yaşanan renk değişikliği aslında birazda tüketilen içeceklere bağlıdır ama bu sebeple oluşan diş rengi değişimi de yine diş beyazlatmayla giderilebilir. Ayrıca dişler hazırlanırken yüzeyinde herhangi bir pürüz var ise bu cilalama ile en aza indirilip dişlerin diş lekelerli oluşumuna karşı oldukça dayanıklı bir hale getirilmesi sağlanır.

Bonding Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Bonding uygulamasını her yaşta yaptırabilirisiniz. Bu uygulamanın herhangi bir yaş sınırı olmadığı gibi gösterdiği başarılı sonuçlarla kişilerin gülüşlerine estetiksel bir hava katmaktadır. Çocuk gurubundakilerin, ileri yaştakilerin, ergenlik çağındakilerin kısacası herkesin hiçbir tereddüt yaşamadan yaptırabileceği bonding uygulaması ile bir özgüven artışı yaşanabilir.

Bonding Uygulamasının Maliyeti Çok Mudur?

Bu uygulama maliyet açısından diğer uygulamalarla kıyaslandığında en cüzi fiyata sahip uygulamalardan birisidir diyebiliriz. Uzman kişinin kullandığı malzemenin kalitesi ile doğru orantılı olan bonding uygulamasının maliyeti bütçeyi zorlayacak kadar fazla değildir.

Bonding Uygulamasının Ardından Hastanın Uyması Gerekenler Nelerdir?

Bonding uygulamasından önce dişlerimize göstermemiz gereken hassasiyeti bu uygulama sonrasında da göstermeliyiz. Özellikle ceviz, fındık gibi sert şeyleri dişimizle kırmamalıyız ve diş temizliğini asla ihmal etmemeliyiz. En önemlisi ise tırnak yeme problemi olanlar artık bu konuda daha dikkatli olmalı ve bu alışkanlığı terk etmelidir.


Sizi Arayalım


Diş hekimliğinde en merak edilen konulardan biri diş beyazlatma, diş ağartma yöntemidir. Diş beyazlatma sağlıklı dişlerle güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği kozmetik bir tedavi yöntemidir.
Kompozit dolgu arka ve ön dişlerde kullanılabilen, görüntü açısından oldukça estetik bir görünüme sahip olan bir dolgu çeşididir. Bu özelliklerinden dolayı günümüzde diş hekimlerinin en fazla kullandığı dolgu maddesi haline gelmiştir.
Kaplama diş uygulaması çoğunlukla diş tam olarak çürüdüğü zaman tercih edilen bir işlemdir. Yani diş kaplaması yapılacak olan diş artık tedavi edilemez. Bu tür durumlarda kanal tedavisi yapılarak kaplama diş uygulamasına başlanır.
Dişeti manikürü yani Gingivoplasti dişlerin seviyesindeki orantısızlıkları ortadan kaldırma amaçlı uygulanan ve çok tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde dişler biçimlendirilerek daha estetik bir görünüme kavuşturulur.
Ağız temizliğinizi ne kadar düzenli yaparsanız yapın bu ağzınızda bakteri bulunmayacağı anlamına gelmez. Herkesin ağzında mutlaka bakteri vardır ama ağız temizliğine dikkat edenlerin dikkat etmeyenlere göre daha az olmaktadır.
Dişeti şişmesine pek çok şey neden olabilir. Bu durum daha çok sağlıklı olmayan diş ve diş eti için geçerlidir. Ağız sağlığınıza dikkat ettiğiniz sürece diş eti şişmesi gibi bir problemle karşılaşma riskiniz çok daha az olacaktır.
Tıp dilinde periodontal hastalıklar olarak geçen dişeti hastalıkları dişeti ve dişleri koruyan dokuların iltihaplanması olarak meydana gelen durumlardır. Yetişkinlerin diş kaybı yaşamasındaki en etkili neden dişeti hastalıklarıdır.
Diş estetiği çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Dişinizle, dişetinizle, dudaklarınızla ilgili hoşa gitmeyen görüntülerin daha estetik bir hale getirilmesi için diş estetiği en çok tercih edilen bir uygulamadır. Diş estetiğinin bazı aşamaları vardır.
Günümüzde Amalgam dolgudan daha yoğun bir şekilde tercih edilir hale gelen beyaz dolgu, genellikle çürüyen dişlerin tedavisinde, kırılan dişlerin ya da zedelenmiş dişlerin tedavisinde kullanılan ve tercih edilen bir dolgu maddesidir.
Öncelikle amalgam dolgunun ne olduğunu öğrenelim. Amalgam dolgu gümüş, kalay ve bakırın cıvayla karışımından meydana getirilen bir dolgu türüdür. Bu karışımda cıvanın oluşturduğu oran yaklaşık % 45 ile %50 arsındadır.
Birçok hastalığın bedenimize giriş yolu ağızdan olmaktadır. Ağız kuruluğunun bu hastalıkların bedenimize girmesi açısından etkisi çok büyüktür. Çünkü ağız kuruluğu yaşayan kişilerde tükürük çok az olduğu için bu hastalıklardan korunmak daha zor olacaktır.
Gülüş tasarımı sayesinde hastanın daha güzel ve estetiksel bir gülüşe kavuşması sağlanır. Bu problemleri çözmek için uygulanan yöntemlere zirkon kaplaması, bonding, beyazlatma, diş ve diş eti tedavileri gibi örnekler verebiliriz.
Klasik olarak kron kobaltlar üzerine porselen fırınlanması şeklinde kullanılanları olduğu gibi zirkonyum kronlar, diğer çeşitli kronlar veya ful porselen kaplamalar gibi estetikten sağlamlığa kadar birçok ürün kullanılmaktadır.
Kanal Tedavisinde çürük dokusunun temizlenip kökteki sinirin alınıp daha sonra da sinirin yerine geçecek bir takım materyaller konularak, son olarak da üzerine dolgusu yapılarak sona eren bir tedavidir. Sonuç olarak sağlıklı dişler elde edilir.
Diş beyazlatma işlemi, bir takım ajanlar kullanılarak dişin var olan renginden daha açık renk tonuna çevrilmesi işlemidir.Çok çeşitli şekilde çay, kahve tüketen ve sigara içen insanlarda diş beyazlatma işlemi önerilmemektedir.
Ağız ve Diş Sağlığı konusunda sıklıkla yaşanan diş eti kanamalarının başlıca nedeni, ağızda diş taşı oluşumu ve yeterli ağız hijyeninin sağlanmamasıdır. Birçok etkenin neden olabildiği diş eti kanamalarında ilk adım doğru bir tedavi yönteminin uygulanmasıdır.
Dişlerin yapısındaki renklenmelerin veya koyu renkli dişlerin daha estetik bir görüntü vermek amacıyla beyazlatılması işlemidir. Diş hekimi kontrolü altında uygulama ve beyazlatma işleminin dişler ve diş etleri üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur.
Doğal dişlerinizin bu ihtiyacı karşılayamadığı durumlarda, sağlıklı gülüşlere sahip olmak için estetik diş hekimliği uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Bu uygulamalarda amaç dişlerin sorunsuz bir şekilde fonksiyon görmesini sağlamaktır.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .