Basında Sağlık Haberlerimiz


Sizi Arayalım


Dudak dolgusu dudakların hacim kazanıp kalınlaşması için en çok tercih edilen yöntemdir. Bunun yanı sıra dudak yapısındaki şekil değişikliği, dudak kenarı sarkmalarının ortadan kaldırılması ve dudak çizgilerinin belirginleştirilmesi için tercih edilmektedir.
Dudakların hacminin artması için dudaklara uygulanan dolgu yöntemiyle farklı bir görünüme kavuşan dudaklar için uygulanan yöntemlerin başında dudak dolgusu gelmektedir.
Terleme özellikle yaz aylarında herkesin şikayetçi olduğu, aşırı terleme sorunu yaşayanların çözüm aradığı bir durumdur.
Dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak için başvurulan yöntemler hakkında Dermatoloji Uzmanı Dr.Alaaddin Özer ile yaptığımız söyleşide merak edilen soruların yanıtlarını aldık.
Sağlık sektöründe son yıllarda adından söz ettiren Galata Tıp Merkezi Genel Koordinatörü Hatice Kanburoğlu’yla bir araya geldik. Tıp merkezi olarak edindikleri hizmet anlayışından, sundukları sağlık hizmetlerine kadar birçok konuyu konuştuk.
İstanbul’un tarihi ve en uğrak semti Karaköy’de bulunan Galata Polikliniği kaliteli hizmet ağını genişletti. Genel Koordinatör Hatice Kanburoğlu anlatıyor.
Bebek Muhabbeti okuyucuları için Op. Dr. Yalçın Yavuzer'in kaleme aldığı yazı.
Ağız ve Diş Sağlığı konusunda sıklıkla yaşanan problemlerden biri olan diş eti hastalıklarının başlıca nedeni, ağızda diş taşı oluşumu ve yeterli ağız hijyeninin sağlanmamasıdır.
Galata Tıp Merkezi Sağlıklı Beslenme ve Diyet Polikliniği Uzman Diyetisyeni Zeynep Mete, yeni annelerin kilo verme sürecinde özellikle yeterli ve dengeli beslenmesi gerektiğine dikkat çekti.
Galata Polikliniği Diode Lazer, ütüleme tekniği sayesinde ve doğru uygulama ile 4-6 seansta yüzde 90 kalıcı epilasyon sağlıyor. İnce tüyleri görmesi, en koyu tende bile güvenli kullanımı ile dört mevsim epilasyon imkanı sunuyor.
Diş eti kanamalarının en önemli nedenlerinden bir tanesi olan ağızdaki diş taşı oluşumları ve yeterli ağız hijyeninin sağlanmaması beraberinde çeşitli diş eti kanamalarına yol açabiliyor.
Bebeklerin diş çıkarma sürecine yardımcı öneriler, diş bakımı ve süt dişlerinin dökülmesine dair birçok bilgiyi sizler için hazırladık!
Galata Polikliniği Genel Müdürü Dr. Nedim Erdem, tarihi yarımadanın içerisinde uzman hekim kadrosu ve güler yüzlü ekibiyle yaşam kalitesini yükselterek misafirlerinin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamayı ilke edinmektedir.
Galata Tıp Merkezi’ne giden gemicilerin dosyaları incelendiğinde belli başlı hastalıkların yaygın olduğu görüldü. Galata Tıp Merkezi Uzman Diyetisyeni Zeynep Mete, hastalıklara karşı nasıl bir beslenme programı izlenmesi gerektiği hakkında bilgi verdi.
Uzm. Dyt. Zeynep Mete, Ritz-Carlton İstanbul Hotel’de sağlıklı ve yeterli beslenme üzerine bir seminer verdi. Seminerde dört yapraklı yonca modeli üzerinde duran diyetisyen, günlük öğünlerde bu modelin esas alınması gerektiğine dikkat çekti.
Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlardan korunmak için neye ihtiyacımız var? Nasıl beslenirsek hastalıklara yakalanma riskimiz azalır. Hangi hijyen kurallarına uymalıyız? Uzm. Dyt. Zeynep Mete anlattı.
Hamilelik döneminde cinsel yaşamda merak edilenler… Toplum genelinde ‘Hamileyken cinsel ilişkiye girilmez’ düşüncesi, bilinmeyenlerin bilinenlerden fazla olduğu zamanlara ait ‘Aman uzak durayım, ne olur ne olmazcı’ bir davranış şeklidir.
Eczaneden alınan mikrop öldürücülerle kendini tedavi etmeye çalışan hastalarda sifilom kısa bir sürede kaybolur ancak daha ilk evreden başlayarak genel bir hastalık olan frengi tedavi edilmeden kalır.
Besinlerden gelen güzellik… Sağlıklı beslenme aslında bizim çok önemsediğimiz cilt güzelliğini de doğrudan etkiliyor. Besinler cildimizi gençleştiriyor. Peki sağlıklı beslenme konusunda neler yapmalıyız? Hangi vitamin ne işe yarıyor?
Gemi adamlarına verdikleri hizmetleriyle ön plana çıkan Galata Tıp Merkezi, bu konuda yurtdışından da oldukça yoğun talep görüyor. Galata Tıp Merkezi Genel Müdürü Dr. Nedim Erdem, şirketlere özel hizmetleri olduğunu da belirtiyor.
Dyt. Zeynep Mete, “İdeal bir diyetin yeterli kalori, yeterli ara öğün, yeterli sıvı, yeterli besin öğesi ve beslenme alanındaki yenilikleri içermesi gerekiyor. Biz de bunu kriter alarak kişiye özel en ideal diyet reçetesini oluşturuyoruz”
Galat Tıp Merkezi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Ozan Kefeli, gemi çalışanlarının karşılaşabileceği ağız ve diş sağlığı problemleriyle ilgili Deniz Ticareti Dergisi’ne önemli tavsiyelerde bulundu.
Dt. Ozan Kefeli, diş implantaları konusunda şu bilgileri verdi; “ Diş implantları, diş eksikliklerini ortadan kaldırarak estetik ve fonksiyonun hastaya yeniden iadesi için cerrahi ve protetik olarak uygulanan tedavi yöntemidir”
Göz Hastalıkları ve Cerrahisi alanında Uzm. Dr. Ali N. Ofluoğlu, katarakt ameliyatlarında bilinmesi gerekenleri anlatırken Excimer Lazer operasyonlarında da deneyimli hekimlerin önemini ve yapılan tetkiklerin detaylarını anlattı.
Tarihi yarımadanın içerisinde yer alan Galata Tıp Merkezimiz; uzman hekim kadrosu ve güler yüzlü ekibiyle, yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyerek misafirlerimizin kendilerini güvende ve huzurlu hissetmelerini sağlamayı ilke edinmiştir.
Galata Poliklinik Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Yalçın Yavuzer, kendisine en çok ofis çalışanlarında görülen bel, sırt ve boyun ağrıları ile spor yaralanmaları sonucu oluşan diz ve kas yaralanmaları sebebiyle hastaların başvurduğunu söyledi.
Yüzyıllardan beri İstanbul'un denize açılan kapısı olarak bilinen Karaköy'de, "Kişiye özel sağlık hizmeti sunma" presibiyle 2002 yılında kurulan Alaman Galata Polikiniliği
Galata Tıp Merkezi, Güzellik ve Estetik Kliniği’nde; cilt bakımı, cilt gençleştirme, botox-dolgu uygulamaları, mezolifting, sağlıklı beslenme zayıflama ve lazer epilasyon gibi birçok estetik ve medikal çözümleri sunuyor.
Yaklaşık 15 yıldır Türk Denizcilik Sektörü’ne sağlık yönünden hizmet veren Galata Tıp Merkezi Genel Müdürü Dr. Nedim Erdem ile bir araya geldik. Erdem, gemi adamlarına vermiş oldukları raporlandırma hizmeti hakkındaki sorularımızı yanıtladı.
Op. Dr. Ali N. Ofluoğlu, Galata Tıp Merkezi’nde verdikleri göz sağlığı hizmetleri konusunda, “Göz sağlığımız için özellikle 40 yaşından sonra her yıl göz muayenesi yaptırmalıyız” bilgisini paylaştı.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .