Vitamin Enjeksiyonları İle Gençlik

Vitamin Enjeksiyonları İle Gençlik

Cildimiz zamanla nem kaybı yaşar ve bunun sonucunda da elastikliğini kaybeder. Eskiye göre daha mat, sağlıksız ve cansız bir görünüme bürünür. Cildin kaybettiği gençliğini geri kazandırmanın en etkili yollarından biri vitamin enjeksiyonlarıdır. Vitamin enjeksiyonları ile cildin kaybettiği gereksinimler yeniden cilde kazandırılarak cildin eski canlılığı yakalanır. Herkes aynada kendine bakarken yüzünün bazı bölgelerinde gördüğü çizgilerden rahatsız olur ve cildinin her zaman canlı ve parlak görünmesini ister. Bu yüzden tıpta uygulanan gençlik imkânlarına başvurmak ister. Günümüzde tıp alanında uygulanan birçok gençleştirme uygulamaları vardır bunlardan biri de vitamin enjeksiyonları ile uygulanan gençleştirme uygulamasıdır.

Vitamin enjeksiyonları ile yıpranmış ve eskiye göre daha yorgun görünen cildimize yokluğundan dolayı doku kaybı yaşanan moleküller verilir. Bu uygulamada vitamin aminoasit, hyalüranik asit gibi cildimizin ihtiyacı olan belli başlı moleküller verildiği gibi uzman deneyimi ile özel growth faktörleri ile protein molekülleri verilebilmektedir. Bu ciltte sıkılaşmayı sağladığı için daha genç bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Vitamin Enjeksiyonları Nasıl Uygulanır?

Vitamin enjeksiyonları (mezolifting) 4 ay ile 6 ay arasında uygulanan bir yöntemdir. Komple yüze, boyun kısmına ve dekolte bölgesine uygulanabilmektedir. Uygulamalar 2 haftalık aralıklarla yapılmaktadır. Uygulama sırasında kişiden kişiye değişen ağrı hisleri olacaktır ama uygulama sonrasında bu tür sıkıntılar kendiliğinden geçecektir. Çok küçük iğneler yardımı ile cilde vitamin takviyeleri enjekte edilerek cildin kaybettiği sıkılığı, elastikliği ve canlılığı geri kazandırılır.

Uygulama Sonrasında Ciltteki Değişiklikler Nelerdir?

Vitamin enjeksiyonları sonrasında kişinin cildinde nemlilik oranı artar, kolajen miktarı artar, ton dağlımı dengelenir, cilde parlaklık gelir, ciltte sıkılaşma oluşur ve canlılık kazanır. Cilt bu canlılığını ortalama 6 aya kadar koruyacaktır. Eğer hasta gerek duyarsa tekrar vitamin enjeksiyonları ile aynı uygulamayı yaptırabilir.

Uygulamanın Yen Etkileri Var Mıdır?

Vitamin enjeksiyonları sonrasında kişide herhangi bir sağlık problemine rastlanmamıştır ama uygulama sırasında kişiden kişiye değişen ağrılar gözlenmektedir. Bu uygulamadan sonra ortadan kalkan bir durumdur. Yani uygulamadan sonra günlük hayatınızı etkileyecek herhangi bir ağrıyla karşılaşmazsınız. Eğer uygulamayı yapan uzmanın tecrübesinden eminseniz uygulama sonrasında bir sıkıntı ile karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür.


Sizi Arayalım


Bazı estetik operasyonları tamamen sağlık amacıyla yapıldığı gibi bazıları da estetik amaçlı yapılmaktadır. Bu yazımızda hangi yaş gurubunda hangi tür estetik uygulamaları yapıldığına değinerek sizlere bu konuda yardımcı olacağız.
Güzel ve bakımlı görünmek bir bütün halinde olmalıdır. Yani saç, cilt, vücut, el ve ayaklar komple bakımlı olmalıdır. Bunlar için ayrı ayrı bakım ve güzellik uygulamaları vardır. Bu uygulamalarla ilgili detaylı açıklamalardan sizler için aşağıda bahsettik.
İç organlarda meydana gelen çoğu hastalıklar cildimizle kendini gösterebilir. Ciltte yaşanan pullanmalar ya da kaşıntı hissi bu hastalıklardan birinin göstergesi olabileceği için bir cildiye uzmanı tarafından kontrol edilmemizde fayda vardır.
Orta yaş erkeklerde daha çok rastlanan talep en fazla saç ekimi alanında olmaktadır. Bunun dışında artık erkeklerde en az kadınlar kadar burun estetiğine, yağ aldırmaya, yüz germeye ve meme küçültme operasyonlarına sıcak bakmaktadır.
Yaşımızı ortaya çıkaran başlıca bölgeler vardır. Bu bölgelerden bazılarını gizleyebilirken bazılarını gizlemek mümkün değildir. İşte ellerimiz sürekli göz önünde olan ve oluşan yaşlılık belirtilerini gizleyebilmenin yolu olmayan bölgedir.
El terlemesi eğer kişinin hayatında sorunlara neden olacak kadar yoğun bir şekilde yaşanıyorsa bu durum palmar hiperhidroz olarak adlandırılmaktadır. Çoğunlukla avuç içinde rastlanan aşırı terleme olayı bazen de ayaklarda görülmektedir.
Çeşitli bölgelerde oluşan cilt lekeleri ve çillerden kurtulmak için son zamanlarda başvurulan yöntemler arasında en çok karşımıza çıkan kimyasal peeling sayesinde cildimizdeki küçük çukurlar ve izler de giderilebilmektedir.
Birçok yöntemle artık hastalarımızın ciltlerinde ciddi iyileşmeler elde edilebildiği için yaşın ilerlemesi artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. Uygulanan yöntemler arasında en fazla tercih edilenlerden bazılarını sizler için anlattık.
Sabah uyandığınız andan itibaren yüzünüzde canlı bir görüntü olmasını mutlaka siz de istersiniz ama bu her zaman mümkün olmayabilir. Bazen vakit bulamamaktan bazen de üşenmekten dolayı gün boyu soluk bir yüzle dolaşmak zorunda kalmayın.
Güzelliğine çok düşkün olan kişiler tarafından son zamanlarda oldukça rağbet gören kalıcı makyaj hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda detaylı bir şekilde ele alarak sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.
Diode Lazer, ütüleme tekniği sayesinde ve doğru uygulama ile 4-6 seansta %90 kalıcı epilasyon sağlayarak rahatsız edeci tüylerden kurtulma imkanı bulabilirsiniz. İnce tüyleri görmesi, en koyu tende bile dört mevsim epilasyon imkanı sunar.
Yaşlanmanın etkisiyle birlikte cildimizde meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler gibi kusurları yaşlılıktandır diye hafifletmeye çalışsak da günlük yaşantımızda ayna karşısında mutsuz olmamıza neden olmaktadır.
Hamile olan veya bebek emziren kadınlar enjeksiyonları yaptırmak için beklemelidirler. Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olanlar uygun adaylar değildir.
Benler; vücudun her yerinde görülebilen, sıklıkla kahverengi, oval, iyi huylu oluşumlardır. Deriye rengini veren pigmenti üreten melanosit adı verilen hücrelerden köken alır. Kişide oluşacak benler muhtemelen önceden genetik olarak belirlenmiştir.
İdeal sonuç için cildin yapısına bağlı olarak ilk 4-8 hafta içinde 3 ya da 4 uygulama tavsiye edilmektedir. Daha sonra 3-4 ayda bir yapılacak idame tedavisi sonucu etkinin sürmesi sağlanmaktadır. İkinci uygulama yöntemi ise her 2 ayda bir enjeksiyonun tekrarlanmasıdır.
Genelde uygulamayı kadınların yaptırdığı düşüncesi hakimdi. Erkeklerde de dudak dolgunlaştırma doğal görünümlü sonuçlar vermektedir. İyi tanımlanmış dolgun dudaklar cinsiyet ayırt etmeden genç ve dinamik bir görüntünün simgesi haline gelmiştir.
Terleme, sağlıklı her insanda olması gereken kişiden kişiye göre değişebilen fizyolojik bir olaydır. Tiroid bezinin aşırı çalışması, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, kullanılan hormonlar ilaçlar terlemenin nedenleri arasında yer alabilmektedir.
Her kişinin birbirinden farklı dudak şekilleri farklı dudak izleri vardır ve bu yüzden her dudak da farklı bir estetik uygulama gerektirmektedir. Dudak ölçeği dudakların büyüklüklerine göre dudak tipini belirleyen bir skaladır aslında.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .