PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

PRP hücresel bir tedavi yöntemi olup, bu tedavide her kişinin kendine ait kan hücreleri kullanılır. Tedavi için alınan kan yaklaşık 8-10 cc tüp ile ölçülüp, tedavi için geliştirilen özel kitlerde işlem görmektedir. Bu işlemle kandaki kırmızı ve beyaz hücreler ayrılmaktadır. Kandaki trombositler PRP ile çoğaltılarak sıvı halinde tedavi için kullanılmaktadır.

Kan hücrelerinden elde edilen sıvı ile saç diplerine uygulama yapılmaktadır. Trombositler saç hücrelerinde yenilenme, büyüme ve çoğalma meydana getirdiği için ince saçlar onarılmakta dökülen saçlar da yerlerine gelmektedir.  PRP saç köklerinin güçlenerek hacim kazanmasını sağlamaktadır.

Mezoterapi yöntemiyle sonuç veren tedaviler olumlu etkiler sonucunda PRP seanslarıyla devam ettirilmektedir.  Uygulama genel olarak 2-3 hafta da bir yapılmakta olup yaklaşık 3 seansta sonuç vermektedir. Tedavide 2. Sensta gözle gözle görülür canlılık ve farklılıklar meydana gelmektedir.        

PRP ile dökülme olan bölgelerde hücreler uyarılmaktadır. Uyarılan hücreler ince ve zayıf saçların hacim kazanarak sağlığına kavuşmasını, saç çıkmayan bölgelerde de canlanma sağlayarak yeniden saç oluşmasına yardımcı olur. PRP kalıcı bir tedavi değildir, belirli bir zaman geçtikten sonra tekrarlanması gerekebilmektedir. PRP yaklaşık bir – bir buçuk yıl kadar kalıcılık sağlamakta ve sonrasında yeni uygulama yapılabilmektedir. Yapılan her kür kalıcılığı ve sağlığı arttırmaktadır. Hücre yapısı, saç yapısı ve genetik yapı etkenleri sebebiyle bazı hastalarda tamamen kalıcı tedavi olduğu da gözlenmiştir.

PRP tedavisinin gözlemlenen herhangi bir yan etkisi yoktur. PRP içeriğinde ayrıştırılmış kan hücreleri olduğundan ve içinde hiçbir kimyasal madde bulunmadığından uygulama sırasında ve sonrasında yan etkilere rastlanmamıştır. 

PRP tedavisi hakkında bilgi almak için, seans süreleri ve uygulama detayları için hastanemizle iletişime geçebilirsiniz. PRP fiyatları ödeme kolaylığıyla sizlere en uygun şekilde sunulmaktadır. Fiyat ve diğer detaylar için hastanemizle iletişime geçebilirsiniz. 


Sizi Arayalım


Dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak için başvurulan yöntemler hakkında Dermatoloji Uzmanı Dr.Alaaddin Özer ile yaptığımız söyleşide merak edilen soruların yanıtlarını aldık. Kısa sürede dolgun dudaklara sahip olmak artık çok kolay…
PRP kandaki hücrelerden elde edilen bir tedavi yöntemidir, yani kişilerin kendi kanlarından alınan hücreleriyle oluştulan bir tedavidir.
Bazı estetik operasyonları tamamen sağlık amacıyla yapıldığı gibi bazıları da estetik amaçlı yapılmaktadır. Bu yazımızda hangi yaş gurubunda hangi tür estetik uygulamaları yapıldığına değinerek sizlere bu konuda yardımcı olacağız.
Cildimiz zamanla nem kaybı yaşar ve bunun sonucunda da elastikliğini kaybeder. Eskiye göre daha mat, sağlıksız ve cansız bir görünüme bürünür. Cildin kaybettiği gençliğini geri kazandırmanın en etkili yollarından biri vitamin enjeksiyonlarıdır.
Güzel ve bakımlı görünmek bir bütün halinde olmalıdır. Yani saç, cilt, vücut, el ve ayaklar komple bakımlı olmalıdır. Bunlar için ayrı ayrı bakım ve güzellik uygulamaları vardır. Bu uygulamalarla ilgili detaylı açıklamalardan sizler için aşağıda bahsettik.
Orta yaş erkeklerde daha çok rastlanan talep en fazla saç ekimi alanında olmaktadır. Bunun dışında artık erkeklerde en az kadınlar kadar burun estetiğine, yağ aldırmaya, yüz germeye ve meme küçültme operasyonlarına sıcak bakmaktadır.
Yaşımızı ortaya çıkaran başlıca bölgeler vardır. Bu bölgelerden bazılarını gizleyebilirken bazılarını gizlemek mümkün değildir. İşte ellerimiz sürekli göz önünde olan ve oluşan yaşlılık belirtilerini gizleyebilmenin yolu olmayan bölgedir.
El terlemesi eğer kişinin hayatında sorunlara neden olacak kadar yoğun bir şekilde yaşanıyorsa bu durum palmar hiperhidroz olarak adlandırılmaktadır. Çoğunlukla avuç içinde rastlanan aşırı terleme olayı bazen de ayaklarda görülmektedir.
Çeşitli bölgelerde oluşan cilt lekeleri ve çillerden kurtulmak için son zamanlarda başvurulan yöntemler arasında en çok karşımıza çıkan kimyasal peeling sayesinde cildimizdeki küçük çukurlar ve izler de giderilebilmektedir.
Birçok yöntemle artık hastalarımızın ciltlerinde ciddi iyileşmeler elde edilebildiği için yaşın ilerlemesi artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. Uygulanan yöntemler arasında en fazla tercih edilenlerden bazılarını sizler için anlattık.
Sabah uyandığınız andan itibaren yüzünüzde canlı bir görüntü olmasını mutlaka siz de istersiniz ama bu her zaman mümkün olmayabilir. Bazen vakit bulamamaktan bazen de üşenmekten dolayı gün boyu soluk bir yüzle dolaşmak zorunda kalmayın.
Güzelliğine çok düşkün olan kişiler tarafından son zamanlarda oldukça rağbet gören kalıcı makyaj hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda detaylı bir şekilde ele alarak sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.
Diode Lazer, ütüleme tekniği sayesinde ve doğru uygulama ile 4-6 seansta %90 kalıcı epilasyon sağlayarak rahatsız edeci tüylerden kurtulma imkanı bulabilirsiniz. İnce tüyleri görmesi, en koyu tende bile dört mevsim epilasyon imkanı sunar.
Yaşlanmanın etkisiyle birlikte cildimizde meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler gibi kusurları yaşlılıktandır diye hafifletmeye çalışsak da günlük yaşantımızda ayna karşısında mutsuz olmamıza neden olmaktadır.
Hamile olan veya bebek emziren kadınlar enjeksiyonları yaptırmak için beklemelidirler. Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olanlar uygun adaylar değildir.
İdeal sonuç için cildin yapısına bağlı olarak ilk 4-8 hafta içinde 3 ya da 4 uygulama tavsiye edilmektedir. Daha sonra 3-4 ayda bir yapılacak idame tedavisi sonucu etkinin sürmesi sağlanmaktadır. İkinci uygulama yöntemi ise her 2 ayda bir enjeksiyonun tekrarlanmasıdır.
Genelde uygulamayı kadınların yaptırdığı düşüncesi hakimdi. Erkeklerde de dudak dolgunlaştırma doğal görünümlü sonuçlar vermektedir. İyi tanımlanmış dolgun dudaklar cinsiyet ayırt etmeden genç ve dinamik bir görüntünün simgesi haline gelmiştir.
Terleme, sağlıklı her insanda olması gereken kişiden kişiye göre değişebilen fizyolojik bir olaydır. Tiroid bezinin aşırı çalışması, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, kullanılan hormonlar ilaçlar terlemenin nedenleri arasında yer alabilmektedir.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .