Karaköy’ün Boğaza Açılan Kapısında Bir Tıp Merkezi

Karaköy’ün Boğaza Açılan Kapısında Bir Tıp Merkezi

Sağlık sektöründe son yıllarda adından söz ettiren Galata Tıp Merkezi Genel Koordinatörü Hatice Kanburoğlu’yla bir araya geldik. Tıp merkezi olarak edindikleri hizmet anlayışından, sundukları sağlık hizmetlerine kadar birçok konuyu konuştuk.

Galata Tıp Merkezi Ne Zaman Açıldı ve Süreç Nasıl İlerledi?

Galata Tıp Merkezi olarak 2002 yılında butik hastane hizmetiyle yola çıktık. Bu projeye başlarken en temel amacımız hasta haklarını koruyarak doğru, teknolojiyi takip eden, hastalarımızın yaşam kalitesini yükselten hizmet vermek olmuştur. 2002 yılında başladığımız çalışmalarımızda Poliklinik hızla gelişerek edindiği misyon sayesinde donanımlı bir Tıp dönüşmüştür. Bugün Alman Galata olarak başladığımız yolda Galata Tıp Merkezi olarak, genel sağlık hizmetleri vermekteyiz. Kişiye özel hizmet vermek olan amacımızdan sapmadan birçok poliklinik hizmetiyle hastalarımıza tanı, tetkik ve tedavileri hizmetlerini sunmaktayız.

14 Yıl Sağlık Sektöründe Kalarak, Gösterdiğiniz Başarı Grafiğini Neye Borçlusunuz?

Uluslararası sağlık standartlarına uygun etik hizmet anlayışıyla, hasta haklarının korunması ilkesini benimsedik, hastalık süreci insanların en zayıf ve hassas olduğu dönemler arasındadır, bu sebeple hastalığın tanımı ne olursa olsun hastaların kendini iyi ve güvende hissetmesi bizim için önemlidir. Farklılık ve farkındalık yaratmak düşüncesiyle başladığımız hizmet giderek büyüdü ve donanımlı bir hastane olmamızın yolunu açtı diyebiliriz. 2002 yılında başladığımızda her daim gelişmeyi, hizmet ağımızı genişletmeyi hedefledik, bu hedefe ulaşırken misyonumuzu değiştirmedik, bu kararlılığımız bu günkü başarıya ulaşmamızın adımlarını oluşturdu diyebiliriz. Bu süreçte bizimle birlikte olan mesleki başarıları yüksek, deneyimli, mesleğini seven ve gerekliliklerini fazlasıyla yerine getiren hekim kadromuzun katkılarını göz ardı edemeyiz. Uzman hekim kadromuz ve hastanemizdeki tüm personelimiz ile aynı amaçta hizmet vererek bu günlere ulaştık diyebiliriz.

Galat Tıp Merkezinde hangi hizmetler verilmektedir?

Merkezimizde; Acil Servis Hizmetinden, iç Hastalıklarına, Göz Hastalıklarından, Kulak Burun Boğaz Polikliniğine, Kadın Doğum Hastalıklarından,Genel Cerrahi, Ağız ve Diş Sağlığından,Radyoloji ve Laboratuvar tetiklerine kadar tüm poliklinik hizmetleri bulunmaktadır. Kişiye özel chek-up uygulamalarının yanı sıra, Sağlıklı Beslenme ve Babalık testine kadar birçok hizmet vermekteyiz. Özel olarak sunduğumuz yerinde sağlık hizmetinden hastalarımız yararlanabilmektedirler, ulaşım zorluğu, çalışma hayatının getirdiği yoğunluk sebebiyle hastalarımıza yerinde hizmet vererek kişiye özel sağlık hizmetini de sunmaktayız.

Ayrıca Gemi Adamı Sağlık Raporu ihtiyacı olan Cruise’lara özel sağlık hizmeti vermekteyiz. Gemilerde çalışan tayfa ve yolcuların ihtiyacı olan Gemi Adamı Raporu,  Cruise’lara özel sağlık tetkikleri, tedavileri de hizmetlerimiz arasındadır.

Galata Tıp Merkezi Neden Karaköy’de?

2002 yılından beri Karaköy’de hizmet veriyoruz. Başlangıç noktamızda Gemi Adamı Sağlık Raporu’nun hizmetlerimiz arasında olmasını hedefledik, bu sebeple konum olarak İstanbul’un deniz ulaşımı açısından önemli limanlarından olan Karaköy’ün, Cruise gemilerinin personellerine yerinde hizmet vermek için doğru adres olduğunu düşündük. Ulaşım, eğlence ve turizm sektörlerini içinde barındırması Karaköy’ü tercih etmemizin bir diğer sebebiydi. Hem yerli hem yabancı misafirlerinde sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi hedefleyerek Karaköy’de olmayı tercih ettik. Bu anlamda hizmet ağımızı genişleterek donanımlı sağlık hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Galata Tıp Merkezi olarak 14 yıldır verdiğimiz hizmetlerle yetinmeyip, her daim gelişmeyi, geliştirmeyi hedefledik. Tıp Merkezimizde verdiğimiz poliklinik hizmetlerinin yanı sıra kişilerin ihtiyacına yönelik, kişisel bakım alanında da hizmet vermeye başladık. Epilasyon, Botoks ve Estetik hizmetleriyle bünyemize kattığımız yeni uygulamalarla hizmet vermeye ve hizmet ağımızı genişletmeye devam ediyor olacağız.


Sizi Arayalım


Dudak dolgusu dudakların hacim kazanıp kalınlaşması için en çok tercih edilen yöntemdir. Bunun yanı sıra dudak yapısındaki şekil değişikliği, dudak kenarı sarkmalarının ortadan kaldırılması ve dudak çizgilerinin belirginleştirilmesi için tercih edilmektedir.
Dudakların hacminin artması için dudaklara uygulanan dolgu yöntemiyle farklı bir görünüme kavuşan dudaklar için uygulanan yöntemlerin başında dudak dolgusu gelmektedir.
Terleme özellikle yaz aylarında herkesin şikayetçi olduğu, aşırı terleme sorunu yaşayanların çözüm aradığı bir durumdur.
Dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak için başvurulan yöntemler hakkında Dermatoloji Uzmanı Dr.Alaaddin Özer ile yaptığımız söyleşide merak edilen soruların yanıtlarını aldık.
İstanbul’un tarihi ve en uğrak semti Karaköy’de bulunan Galata Polikliniği kaliteli hizmet ağını genişletti. Genel Koordinatör Hatice Kanburoğlu anlatıyor.
Bebek Muhabbeti okuyucuları için Op. Dr. Yalçın Yavuzer'in kaleme aldığı yazı.
Ağız ve Diş Sağlığı konusunda sıklıkla yaşanan problemlerden biri olan diş eti hastalıklarının başlıca nedeni, ağızda diş taşı oluşumu ve yeterli ağız hijyeninin sağlanmamasıdır.
Galata Tıp Merkezi Sağlıklı Beslenme ve Diyet Polikliniği Uzman Diyetisyeni Zeynep Mete, yeni annelerin kilo verme sürecinde özellikle yeterli ve dengeli beslenmesi gerektiğine dikkat çekti.
Galata Polikliniği Diode Lazer, ütüleme tekniği sayesinde ve doğru uygulama ile 4-6 seansta yüzde 90 kalıcı epilasyon sağlıyor. İnce tüyleri görmesi, en koyu tende bile güvenli kullanımı ile dört mevsim epilasyon imkanı sunuyor.
Diş eti kanamalarının en önemli nedenlerinden bir tanesi olan ağızdaki diş taşı oluşumları ve yeterli ağız hijyeninin sağlanmaması beraberinde çeşitli diş eti kanamalarına yol açabiliyor.
Bebeklerin diş çıkarma sürecine yardımcı öneriler, diş bakımı ve süt dişlerinin dökülmesine dair birçok bilgiyi sizler için hazırladık!
Galata Tıp Merkezi, Güzellik ve Estetik Kliniği’nde; cilt bakımı, cilt gençleştirme, botox-dolgu uygulamaları, mezolifting, sağlıklı beslenme zayıflama ve lazer epilasyon gibi birçok estetik ve medikal çözümleri sunuyor.
Tarihi yarımadanın içerisinde yer alan Galata Tıp Merkezimiz; uzman hekim kadrosu ve güler yüzlü ekibiyle, yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyerek misafirlerimizin kendilerini güvende ve huzurlu hissetmelerini sağlamayı ilke edinmiştir.
Galata Polikliniği Genel Müdürü Dr. Nedim Erdem, tarihi yarımadanın içerisinde uzman hekim kadrosu ve güler yüzlü ekibiyle yaşam kalitesini yükselterek misafirlerinin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamayı ilke edinmektedir.
Eczaneden alınan mikrop öldürücülerle kendini tedavi etmeye çalışan hastalarda sifilom kısa bir sürede kaybolur ancak daha ilk evreden başlayarak genel bir hastalık olan frengi tedavi edilmeden kalır.
Dyt. Zeynep Mete, “İdeal bir diyetin yeterli kalori, yeterli ara öğün, yeterli sıvı, yeterli besin öğesi ve beslenme alanındaki yenilikleri içermesi gerekiyor. Biz de bunu kriter alarak kişiye özel en ideal diyet reçetesini oluşturuyoruz”
Besinlerden gelen güzellik… Sağlıklı beslenme aslında bizim çok önemsediğimiz cilt güzelliğini de doğrudan etkiliyor. Besinler cildimizi gençleştiriyor. Peki sağlıklı beslenme konusunda neler yapmalıyız? Hangi vitamin ne işe yarıyor?
Uzm. Dyt. Zeynep Mete, Ritz-Carlton İstanbul Hotel’de sağlıklı ve yeterli beslenme üzerine bir seminer verdi. Seminerde dört yapraklı yonca modeli üzerinde duran diyetisyen, günlük öğünlerde bu modelin esas alınması gerektiğine dikkat çekti.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .