Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Güzelliğine çok düşkün olan kişiler tarafından son zamanlarda oldukça rağbet gören kalıcı makyaj hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda detaylı bir şekilde ele alarak sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız. Kalıcı makyaj en fazla kaş, kirpik ve dudak bölgelerine uygulansa da bu bölgelerin dışında da uygulanabilir bir yöntemdir.

Kalıcı makyaj uygulamasında işlem yapılacak bölgenin renk tonuna uygun pigmentler deri altına enjekte edilir. Bu sayede her daim makyajlı görünebilme imkânı sağlanmış olur. Kalıcı makyajda hangi renk tonlarını kullanacağınız size kalmıştır. İstediğiniz tonlarda bir kalıcı makyaj yaptırdığınız zaman artık sadece bu tonlarda makyaj yapma şansınız olacak diye bir şey yoktur. Eğer kişi isterse bu makyaj üzerine farklı tonlarda makyaj da yapabilir.

Eğer her gün makyaj yapmakla uğraşacak kadar vaktiniz yoksa kalıcı makyajı tercih edebilirsiniz. Kalıcı makyaj tekniğinin uygulandığı bölgeleri sizin için aşağıda ayrı başlıklar altında detaylı olarak anlattık.

 

Kaşta Kalıcı Makyaj Uygulaması

Özellikle şekilsiz bir kaş yapınız varsa ya da kaşlarınız çok seyrekse kalıcı makyaj ile istediğiniz gibi bir kaş yapısına sahip olabilirsiniz. Kaş için uygulanacak kalıcı makyajda kişinin ten renginin ve saç renginin tonu dikkate alınarak makyaj rengi belirlenir. Buradaki amaç en doğal görünümü yakalayabilmektir. Uygun olduğu düşünülen renk pigmentleri uygulama kalemine ya da başka bir değişle uygulama iğnesine koyularak işlem yapılmaya başlanır. Kaşların çıktığı yerden bitimine kadar işlem tamamlandıktan sonra her iki kaşın aynı tonda olduğu kontrol edilir ve 2 hafta sonra olası bir renk açılması ya da renk uyumu kontrolü amacıyla aynı işlem yinelenir. Böylece hem kalıcı makyaj daha uzun süre kalıcılığını korur hem de uygulanan renk sabitlenmiş olur. Bu işlemin kalıcılığı ürünlerin kalitesine göre 3 ay, 6 ay ya da 9 ay kadar sürmektedir. Kalıcı makyajın kalıcılığını daha uzun süre sağlayabilmek için güzellik merkezleri tarafından kişiye verilen balmın 2 hafta boyunca kaşlara uygulanması gerekir.

Dudaklarda Kalıcı Makyaj Uygulaması

Dudaklar için yapılan kalıcı makyajın diğer bölgelere göre daha fazla renk alternatifi vardır. İster dudağın doğal renginde isterseniz daha farklı renklerde dudaklarınıza kalıcı makyaj uygulatabilirsiniz. Bu renk tonları uçuk pembeden mora kadar çok geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Ama en fazla tercih edilen renk tonları gülkurusu, pembe, nude ve kırmızıdır. Dudağın dış çerçevesinden başlayıp dudağın iç kısmına doğru uygulanan makyaj sayesinde dudaklarda daha dolgun bir görünüm oluşur.

Eyelinerda Kalıcı Makyaj Uygulaması

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en fazla dikkat isteyen eyeliner için uygulanan kalıcı makyajdır. Kirpiklerin tam dibine uygulanan bu işlem sırasında kişinin istediği uzunlukta ve incelikte eyeliner uygulanır. Burada da renk tamamen kişinin isteğine kalmıştır. Çoğunlukla siyah tercih edilir ama lacivert ya da kahverengi renkte tercih edilen renkler arasındadır. Eyeliner için kalıcı makyaj uygulamasını daha çok makyaj yapmaya yeni başlayıp ve eyelinerı sürmekte zorlanan kişiler tercih etmektedir.


Sizi Arayalım


Dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak için başvurulan yöntemler hakkında Dermatoloji Uzmanı Dr.Alaaddin Özer ile yaptığımız söyleşide merak edilen soruların yanıtlarını aldık. Kısa sürede dolgun dudaklara sahip olmak artık çok kolay…
PRP hücresel bir tedavi yöntemi olup, bu tedavide her kişinin kendine ait kan hücreleri kullanılır. Tedavi için alınan kan yaklaşık 8-10 cc tüp ile ölçülüp, tedavi için geliştirilen özel kitlerde işlem görmektedir.
PRP kandaki hücrelerden elde edilen bir tedavi yöntemidir, yani kişilerin kendi kanlarından alınan hücreleriyle oluştulan bir tedavidir.
Bazı estetik operasyonları tamamen sağlık amacıyla yapıldığı gibi bazıları da estetik amaçlı yapılmaktadır. Bu yazımızda hangi yaş gurubunda hangi tür estetik uygulamaları yapıldığına değinerek sizlere bu konuda yardımcı olacağız.
Cildimiz zamanla nem kaybı yaşar ve bunun sonucunda da elastikliğini kaybeder. Eskiye göre daha mat, sağlıksız ve cansız bir görünüme bürünür. Cildin kaybettiği gençliğini geri kazandırmanın en etkili yollarından biri vitamin enjeksiyonlarıdır.
Güzel ve bakımlı görünmek bir bütün halinde olmalıdır. Yani saç, cilt, vücut, el ve ayaklar komple bakımlı olmalıdır. Bunlar için ayrı ayrı bakım ve güzellik uygulamaları vardır. Bu uygulamalarla ilgili detaylı açıklamalardan sizler için aşağıda bahsettik.
Orta yaş erkeklerde daha çok rastlanan talep en fazla saç ekimi alanında olmaktadır. Bunun dışında artık erkeklerde en az kadınlar kadar burun estetiğine, yağ aldırmaya, yüz germeye ve meme küçültme operasyonlarına sıcak bakmaktadır.
Yaşımızı ortaya çıkaran başlıca bölgeler vardır. Bu bölgelerden bazılarını gizleyebilirken bazılarını gizlemek mümkün değildir. İşte ellerimiz sürekli göz önünde olan ve oluşan yaşlılık belirtilerini gizleyebilmenin yolu olmayan bölgedir.
El terlemesi eğer kişinin hayatında sorunlara neden olacak kadar yoğun bir şekilde yaşanıyorsa bu durum palmar hiperhidroz olarak adlandırılmaktadır. Çoğunlukla avuç içinde rastlanan aşırı terleme olayı bazen de ayaklarda görülmektedir.
Çeşitli bölgelerde oluşan cilt lekeleri ve çillerden kurtulmak için son zamanlarda başvurulan yöntemler arasında en çok karşımıza çıkan kimyasal peeling sayesinde cildimizdeki küçük çukurlar ve izler de giderilebilmektedir.
Birçok yöntemle artık hastalarımızın ciltlerinde ciddi iyileşmeler elde edilebildiği için yaşın ilerlemesi artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. Uygulanan yöntemler arasında en fazla tercih edilenlerden bazılarını sizler için anlattık.
Sabah uyandığınız andan itibaren yüzünüzde canlı bir görüntü olmasını mutlaka siz de istersiniz ama bu her zaman mümkün olmayabilir. Bazen vakit bulamamaktan bazen de üşenmekten dolayı gün boyu soluk bir yüzle dolaşmak zorunda kalmayın.
Diode Lazer, ütüleme tekniği sayesinde ve doğru uygulama ile 4-6 seansta %90 kalıcı epilasyon sağlayarak rahatsız edeci tüylerden kurtulma imkanı bulabilirsiniz. İnce tüyleri görmesi, en koyu tende bile dört mevsim epilasyon imkanı sunar.
Yaşlanmanın etkisiyle birlikte cildimizde meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler gibi kusurları yaşlılıktandır diye hafifletmeye çalışsak da günlük yaşantımızda ayna karşısında mutsuz olmamıza neden olmaktadır.
Hamile olan veya bebek emziren kadınlar enjeksiyonları yaptırmak için beklemelidirler. Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olanlar uygun adaylar değildir.
İdeal sonuç için cildin yapısına bağlı olarak ilk 4-8 hafta içinde 3 ya da 4 uygulama tavsiye edilmektedir. Daha sonra 3-4 ayda bir yapılacak idame tedavisi sonucu etkinin sürmesi sağlanmaktadır. İkinci uygulama yöntemi ise her 2 ayda bir enjeksiyonun tekrarlanmasıdır.
Genelde uygulamayı kadınların yaptırdığı düşüncesi hakimdi. Erkeklerde de dudak dolgunlaştırma doğal görünümlü sonuçlar vermektedir. İyi tanımlanmış dolgun dudaklar cinsiyet ayırt etmeden genç ve dinamik bir görüntünün simgesi haline gelmiştir.
Terleme, sağlıklı her insanda olması gereken kişiden kişiye göre değişebilen fizyolojik bir olaydır. Tiroid bezinin aşırı çalışması, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, kullanılan hormonlar ilaçlar terlemenin nedenleri arasında yer alabilmektedir.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .