Estetik ve Güzellik

Estetik ve Güzellik

Çalışan ve kendine özen gösteren ancak zaman problemi yaşayan günümüz insanları için artık öğle yemeği arasında estetik ve güzellik hizmetlerimizden yararlanıp   olası akşam davetleri ve organizasyonlarına katılmak sorun olmaktan çıkmıştır. 

Güzellik ve estetik kliniğimizde; Cilt bakımı, cilt gençleştirme, botox – dolgu uygulamaları, mezolifting, sağlıklı beslenme, zayıflama ve lazer epilasyon gibi birçok estetik ve medikal çözümler sunulmaktadır.

Günümüzde alerjik deri hastalıkları; modern yaşam biçimleri ve değişen çevresel koşullar nedeniyle gittikçe artmaktadır.

Küçük cerrahi müdahelelerin takip ve tedavileri kişiye özel yöntemlerle uygulanmaktadır.

Tüm ekibimizle kusursuz bir görünüm sağlamak üzere içeriden dışarıya yansıyan bir çok tedavi yöntemleri uygulanarak kendinizi kusursuz ve mükemmel hissetmeniz için;

Başlıca Hizmet Alanlarımız

  • Dermatolojik Muayene
  • Botoks ile Kırışıklık Tedavisi
  • Dolgu Enjeksiyonları
  • Kimyasal Peeling
  • Lazer Epilasyon
  • Mezolifting - Vitamin Enjeksiyonları
  • Cilt Gençleştirme
  • El, Ayak ve Koltuk Altı Terlemeleri

Sizi Arayalım


İlk uygulamalarda 6 ayda bir, düzenli uygulamalardan sonra yılda bir yapılacak botoks enjeksiyonları son derece başarılıdır. Daha büyük yüz kaslarına sahip olan hastalarda veya yüz kaslarını daha fazla kullanan kişilerde tedavinin daha sık aralıklarla uygulanması gerekebilir.
Zamanın etkisiyle birlikte yüzün belli bölgelerinde meydana gelen ince çizgi, derin kırışıklık, çukurluk ve çökme gibi deformasyonlar, günümüzde birçok kişinin özellikle de kadınların en fazla düzeltmek istedikleri kusurlardır diyebiliriz.
Bazı estetik operasyonları tamamen sağlık amacıyla yapıldığı gibi bazıları da estetik amaçlı yapılmaktadır. Bu yazımızda hangi yaş gurubunda hangi tür estetik uygulamaları yapıldığına değinerek sizlere bu konuda yardımcı olacağız.
Cildimiz zamanla nem kaybı yaşar ve bunun sonucunda da elastikliğini kaybeder. Eskiye göre daha mat, sağlıksız ve cansız bir görünüme bürünür. Cildin kaybettiği gençliğini geri kazandırmanın en etkili yollarından biri vitamin enjeksiyonlarıdır.
Güzel ve bakımlı görünmek bir bütün halinde olmalıdır. Yani saç, cilt, vücut, el ve ayaklar komple bakımlı olmalıdır. Bunlar için ayrı ayrı bakım ve güzellik uygulamaları vardır. Bu uygulamalarla ilgili detaylı açıklamalardan sizler için aşağıda bahsettik.
İç organlarda meydana gelen çoğu hastalıklar cildimizle kendini gösterebilir. Ciltte yaşanan pullanmalar ya da kaşıntı hissi bu hastalıklardan birinin göstergesi olabileceği için bir cildiye uzmanı tarafından kontrol edilmemizde fayda vardır.
Orta yaş erkeklerde daha çok rastlanan talep en fazla saç ekimi alanında olmaktadır. Bunun dışında artık erkeklerde en az kadınlar kadar burun estetiğine, yağ aldırmaya, yüz germeye ve meme küçültme operasyonlarına sıcak bakmaktadır.
Yaşımızı ortaya çıkaran başlıca bölgeler vardır. Bu bölgelerden bazılarını gizleyebilirken bazılarını gizlemek mümkün değildir. İşte ellerimiz sürekli göz önünde olan ve oluşan yaşlılık belirtilerini gizleyebilmenin yolu olmayan bölgedir.
El terlemesi eğer kişinin hayatında sorunlara neden olacak kadar yoğun bir şekilde yaşanıyorsa bu durum palmar hiperhidroz olarak adlandırılmaktadır. Çoğunlukla avuç içinde rastlanan aşırı terleme olayı bazen de ayaklarda görülmektedir.
Çeşitli bölgelerde oluşan cilt lekeleri ve çillerden kurtulmak için son zamanlarda başvurulan yöntemler arasında en çok karşımıza çıkan kimyasal peeling sayesinde cildimizdeki küçük çukurlar ve izler de giderilebilmektedir.
Birçok yöntemle artık hastalarımızın ciltlerinde ciddi iyileşmeler elde edilebildiği için yaşın ilerlemesi artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. Uygulanan yöntemler arasında en fazla tercih edilenlerden bazılarını sizler için anlattık.
Sabah uyandığınız andan itibaren yüzünüzde canlı bir görüntü olmasını mutlaka siz de istersiniz ama bu her zaman mümkün olmayabilir. Bazen vakit bulamamaktan bazen de üşenmekten dolayı gün boyu soluk bir yüzle dolaşmak zorunda kalmayın.
Güzelliğine çok düşkün olan kişiler tarafından son zamanlarda oldukça rağbet gören kalıcı makyaj hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda detaylı bir şekilde ele alarak sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.
Diode Lazer, ütüleme tekniği sayesinde ve doğru uygulama ile 4-6 seansta %90 kalıcı epilasyon sağlayarak rahatsız edeci tüylerden kurtulma imkanı bulabilirsiniz. İnce tüyleri görmesi, en koyu tende bile dört mevsim epilasyon imkanı sunar.
Cilt gençleştirme (Mezolifting) yüz, boyun ve el sırtındaki ince çizgilerin giderilmesi ve cildin genel olarak gençliğinin arttırılması amacıyla, cilt içine küçük enjeksiyonlar halinde cilt gençleştirici kokteyl verilmesi esasına dayanan bir yöntemdir.
Yaşlanmanın etkisiyle birlikte cildimizde meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler gibi kusurları yaşlılıktandır diye hafifletmeye çalışsak da günlük yaşantımızda ayna karşısında mutsuz olmamıza neden olmaktadır.
Benler; vücudun her yerinde görülebilen, sıklıkla kahverengi, oval, iyi huylu oluşumlardır. Deriye rengini veren pigmenti üreten melanosit adı verilen hücrelerden köken alır. Kişide oluşacak benler muhtemelen önceden genetik olarak belirlenmiştir.
Yaşımız ilerledikçe, deneyimlerimiz ve kendimize güvenimiz artar, ancak kaybedebileceğimiz bir şey var cildimizin genç görünümü! Zamanla dudaklarımız dolgunluğunu yitirmeye başlar ve kırışıklıklar da ortaya çıkar.
Dudak dolgusu, kısa süren küçük bir enjeksiyon gerektiren, ihtiyaca göre hacimlendirici veya şekillendirici, ayrıca perioral bölgedeki çizgilerin ve kırışıklıkları da giderebilen bir dolgu uygulama yöntemidir.
Laboratuvar ortamında üretilen sentetik hyalüronik asit molekülleri derin kırışıklıkları veya dudakları doldurmak için dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca deri dokusundaki hyalüronik asit kaybını yerine koymak için çeşitli krem ve tabletler kullanılmaktadır.
Yorgun ve soluk görünümlü yüzlere Yaşlanma sürecinde meydana gelen kırışıklıklarda Güneş ve solaryuma çok maruz kalan kişilerde Yoğun iş ve stres nedeni ile cildini çok iyi bakamayan tüm kadın ve erkeklerde kolaylıkla uygulanabilir
Yaşlanan dudağın özellikleri; hacimde azalma, dudak çizgileri, dudak sınırı belirginliğinin kaybolması, üst dudak çukuru kaybı, birleşme yerlerinin aşağı dönmesi şeklindedir. Juvuderm ile dolgun dudaklara sahip olup, pozitif bir ifade görünümü sağlayabilirsiniz.
Cildimizin en hassas olduğu göz çevremiz kırışmaya çok erken dönemde başlar. Cildimizde oluşan kırışıklıkları ve sarkmaları, yaşlılık ve yorgunluk diyerek geçiştirmeye çalışsak da günlük yaşamımızda ayna karşısında mutsuz olmamıza sebep olabilmektedir.
Botox Kullanım Alanları; koltuk altı terlemelerinde, el, ayak terlemelerinde, ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesinde, kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesinde, göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi gibi birçok bölgede kullanılmaktadır.
Her kişinin birbirinden farklı dudak şekilleri farklı dudak izleri vardır ve bu yüzden her dudak da farklı bir estetik uygulama gerektirmektedir. Dudak ölçeği dudakların büyüklüklerine göre dudak tipini belirleyen bir skaladır aslında.
Terleme, sağlıklı her insanda olması gereken kişiden kişiye göre değişebilen fizyolojik bir olaydır. Tiroid bezinin aşırı çalışması, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, kullanılan hormonlar ilaçlar terlemenin nedenleri arasında yer alabilmektedir.
Genelde uygulamayı kadınların yaptırdığı düşüncesi hakimdi. Erkeklerde de dudak dolgunlaştırma doğal görünümlü sonuçlar vermektedir. İyi tanımlanmış dolgun dudaklar cinsiyet ayırt etmeden genç ve dinamik bir görüntünün simgesi haline gelmiştir.
İdeal sonuç için cildin yapısına bağlı olarak ilk 4-8 hafta içinde 3 ya da 4 uygulama tavsiye edilmektedir. Daha sonra 3-4 ayda bir yapılacak idame tedavisi sonucu etkinin sürmesi sağlanmaktadır. İkinci uygulama yöntemi ise her 2 ayda bir enjeksiyonun tekrarlanmasıdır.
Yaşlanmanın etkisiyle birlikte cildimizde meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler gibi kusurları yaşlılıktandır diye hafifletmeye çalışsak da günlük yaşantımızda ayna karşısında mutsuz olmamıza neden olmaktadır.
Hamile olan veya bebek emziren kadınlar enjeksiyonları yaptırmak için beklemelidirler. Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olanlar uygun adaylar değildir.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .