Cilt Lekelerinden Kurtulma Yöntemi

Cilt Lekelerinden Kurtulma Yöntemi

Çeşitli bölgelerde farklı nedenlerden dolayı oluşan cilt lekeleri ve çillerden kurtulmak için son zamanlarda başvurulan yöntemler arasında en çok karşımıza çıkan kimyasal peeling uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde cildimizdeki küçük çukurlar ve izler de giderilebilmektedir.

Kimyasal Pelling Uygulaması Nedir?

Kimyasal peeling cildimizi canlandıran, gençleştiren ve taze bir görünüme kavuşturan bir uygulamadır. Uygulama bazı solüsyonlar ile yapılmaktadır. Cilde uygulanan bu solüsyonlar ciltte soyulmaya neden olarak alttan yeni taze cildin çıkmasını sağlar. Uygulamanın ana maddesi bir asit çeşididir. Kimyasal pellingte en fazla kullanılan asitler ise glikolik asit. Alfa hidroksi asit (AHA), triklosetik asidi (RCA), salisilik asit ve jesner solüsyonlarıdır.

Kimyasal Peeling Sayesinde Tedavi Edilebilen Sorunlar Nelerdir?

Yanıktan kaynaklı kırışıklık, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çil, hamilelik lekeleri, kanser riski taşıyan kabuklu lekeler, yüzdeki koyu lekeler ve hormonal lekeler tedavi edilebilmektedir. Aknelerin tedavisinde de başarılı sonuçlar alınabilen kimyasal peeling uygulaması ile akne izleri yok edilebilmektedir. Bu uygulamadan sonra soyulan derinin altından renk dengesi daha homojen olan bir cilt ortaya çıkar.

Kimyasal Peeling Sayesinde Tedavi Edilemeyen Sorunlar Nelerdir?

Cildimizde meydana gelen gevşemeler ya da sarkmalar kimyasal peeling ile tedavi edilemez. Çünkü bu uygulama gençleştirme uygulamalarındaki gibi germe, kaldırma vb. etkiler yaratmaz. Örneğin hastada gözkapağı düşüklüğü varsa tedavi yöntemi kimyasal peeling olamaz. Eğer derimizde oluşan çukur çok derinse yine kimyasal peeling çok etkili olmayacaktır. Ama eğer çukur küçükse ya da lekeler yüzeyselse kimyasal peeling uygulaması ile etkili bir sonuç elde edilebilir.

Kimyasal Peeling Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kimyasal peeling uygulamasından sonra uygulama yapılan bölgenin ortalama 8 saat boyunca yıkanmaması uzmanlar tarafından önerilmemektedir ve yine aynı şekilde 6-7 saat süreyle o bölgeye herhangi bir makyaj yapılmamalıdır. Eğer kişi derin kimyasal peeling uygulaması yaptırdıysa yoğun nemlendiricilerle ciltte kurumalar oldukça cildi nemlendirmelidir. Hafif kimyasal peeling uygulamasında ise hafif nemlendiriciler yeterli olabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken şey cildin işlemden sonra kurumamasına dikkat etmek ve kuruma olursa mutlaka buna yönelik bir nemlendirme işlemi uygulanmalıdır.


Sizi Arayalım


Dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak için başvurulan yöntemler hakkında Dermatoloji Uzmanı Dr.Alaaddin Özer ile yaptığımız söyleşide merak edilen soruların yanıtlarını aldık. Kısa sürede dolgun dudaklara sahip olmak artık çok kolay…
PRP hücresel bir tedavi yöntemi olup, bu tedavide her kişinin kendine ait kan hücreleri kullanılır. Tedavi için alınan kan yaklaşık 8-10 cc tüp ile ölçülüp, tedavi için geliştirilen özel kitlerde işlem görmektedir.
PRP kandaki hücrelerden elde edilen bir tedavi yöntemidir, yani kişilerin kendi kanlarından alınan hücreleriyle oluştulan bir tedavidir.
Bazı estetik operasyonları tamamen sağlık amacıyla yapıldığı gibi bazıları da estetik amaçlı yapılmaktadır. Bu yazımızda hangi yaş gurubunda hangi tür estetik uygulamaları yapıldığına değinerek sizlere bu konuda yardımcı olacağız.
Cildimiz zamanla nem kaybı yaşar ve bunun sonucunda da elastikliğini kaybeder. Eskiye göre daha mat, sağlıksız ve cansız bir görünüme bürünür. Cildin kaybettiği gençliğini geri kazandırmanın en etkili yollarından biri vitamin enjeksiyonlarıdır.
Güzel ve bakımlı görünmek bir bütün halinde olmalıdır. Yani saç, cilt, vücut, el ve ayaklar komple bakımlı olmalıdır. Bunlar için ayrı ayrı bakım ve güzellik uygulamaları vardır. Bu uygulamalarla ilgili detaylı açıklamalardan sizler için aşağıda bahsettik.
Orta yaş erkeklerde daha çok rastlanan talep en fazla saç ekimi alanında olmaktadır. Bunun dışında artık erkeklerde en az kadınlar kadar burun estetiğine, yağ aldırmaya, yüz germeye ve meme küçültme operasyonlarına sıcak bakmaktadır.
Yaşımızı ortaya çıkaran başlıca bölgeler vardır. Bu bölgelerden bazılarını gizleyebilirken bazılarını gizlemek mümkün değildir. İşte ellerimiz sürekli göz önünde olan ve oluşan yaşlılık belirtilerini gizleyebilmenin yolu olmayan bölgedir.
El terlemesi eğer kişinin hayatında sorunlara neden olacak kadar yoğun bir şekilde yaşanıyorsa bu durum palmar hiperhidroz olarak adlandırılmaktadır. Çoğunlukla avuç içinde rastlanan aşırı terleme olayı bazen de ayaklarda görülmektedir.
Birçok yöntemle artık hastalarımızın ciltlerinde ciddi iyileşmeler elde edilebildiği için yaşın ilerlemesi artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. Uygulanan yöntemler arasında en fazla tercih edilenlerden bazılarını sizler için anlattık.
Sabah uyandığınız andan itibaren yüzünüzde canlı bir görüntü olmasını mutlaka siz de istersiniz ama bu her zaman mümkün olmayabilir. Bazen vakit bulamamaktan bazen de üşenmekten dolayı gün boyu soluk bir yüzle dolaşmak zorunda kalmayın.
Güzelliğine çok düşkün olan kişiler tarafından son zamanlarda oldukça rağbet gören kalıcı makyaj hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda detaylı bir şekilde ele alarak sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.
Diode Lazer, ütüleme tekniği sayesinde ve doğru uygulama ile 4-6 seansta %90 kalıcı epilasyon sağlayarak rahatsız edeci tüylerden kurtulma imkanı bulabilirsiniz. İnce tüyleri görmesi, en koyu tende bile dört mevsim epilasyon imkanı sunar.
Yaşlanmanın etkisiyle birlikte cildimizde meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler gibi kusurları yaşlılıktandır diye hafifletmeye çalışsak da günlük yaşantımızda ayna karşısında mutsuz olmamıza neden olmaktadır.
Hamile olan veya bebek emziren kadınlar enjeksiyonları yaptırmak için beklemelidirler. Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olanlar uygun adaylar değildir.
İdeal sonuç için cildin yapısına bağlı olarak ilk 4-8 hafta içinde 3 ya da 4 uygulama tavsiye edilmektedir. Daha sonra 3-4 ayda bir yapılacak idame tedavisi sonucu etkinin sürmesi sağlanmaktadır. İkinci uygulama yöntemi ise her 2 ayda bir enjeksiyonun tekrarlanmasıdır.
Genelde uygulamayı kadınların yaptırdığı düşüncesi hakimdi. Erkeklerde de dudak dolgunlaştırma doğal görünümlü sonuçlar vermektedir. İyi tanımlanmış dolgun dudaklar cinsiyet ayırt etmeden genç ve dinamik bir görüntünün simgesi haline gelmiştir.
Terleme, sağlıklı her insanda olması gereken kişiden kişiye göre değişebilen fizyolojik bir olaydır. Tiroid bezinin aşırı çalışması, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, kullanılan hormonlar ilaçlar terlemenin nedenleri arasında yer alabilmektedir.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .