Anne Karnında DNA Testi

 Anne Karnında DNA Testi

Bebeğin doğmadan önce DNA Diagnostics Centre (DDC) babalık testi için kesin çözümler sunmaktadır. DDC (Diagnostic Centre) tarafından yapılan hızlı ve risksiz metot ile bebek doğmadan önce babalığın belirlenmesi mümkün olmaktadır.

Gelişmiş teknoloji ve bilimsel tecrübe sayesinde, anne ve bebeğe zarar vermeden, babalıkla ilgili tüm şüpheleri ortadan kaldıran güvenilir bir yöntem kullanılmaktadır.

Gebelikte DNA Babalık testi ne zaman sonuçlanır.

  • Hamileliğin 5. Haftasından sonra yapılabilinir.
  • 20 iş günü içinde sonuçlanır.
  • Anneden ve olası Babadan alınacak kan örneği yeterli olmaktadır.
  • Bebeğe ait DNA'lar anne kanından alınmaktadır.


Ravgen College of American Pathologists (CAP) tarafından tanınmış ve onaylanmış olup Klinik Laboratuar İyileştirme Tadilatları (CLIA) kapsamında onay sertifikası almıştır.

Gebelikte DNA – Babalık Test İçin Nereye Gitmeliyim?

Uygun ayarlamaları yapmak için lütfen 0 537 286 51 51 numaralı telefon vasıtasıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz .

DNA Prenatal Babalık Testiniz nasıl uygulanıyor?

Kolunuzdan alınacak bir kan alımı, bebeğin DNA’sının babanın DNA’sıyla eşleştirilmesi suretiyle bebeğinizin babasını belirleyebilecektir.

DNA Prenata Babalık Testi ne kadar hassastır?

DNA prenatal babalık testi babalık durumunun bulunmadığını ortaya koyabilir veya babalığı teyit edebilir. Testimiz %99’un üzerinde hassasiyete sahiptir.

Fetal DNA ne kadar erken tespit edilebilir?

Fetal DNA 5 haftalıktan itibaren tespit edilebilmektedir.

Gebeliğin 9. haftasından sonra anne kanında mevcut bulunan fetal DNA’dan çok hassas DNA testi yapabilmektedir.

Önceki bir gebelikten hücreler kalabilir mi?

Anne kanında sağlam fetal hücreler ve annenin bağışıklık sistemi tarafından imha edilen sağlam fetal hücrelerden açığa çıkan serbest dolaşan fetal DNA bulunur. Az sayıda nadir sağlam fetal hücrenin annenin bağışıklık sisteminden kaçabileceği ve önceki gebeliklerden kalabileceği düşünülse de serbest dolaşan fetal DNA sadece birkaç saat dayanabilmektedir.Bu nedenle bütün testlerimiz sağlam fetal hücreler yerine anne kanında bulunan serbest dolaşan fetal DNA’lara dayanmaktadır.Serbest dolaşan fetal DNA’nın önceki gebeliklerden kalamayacağı kanıtlanmıştır.

Bu teknoloji yayınlanmış mıdır?

Ravgen Inc. bu teknolojinin temelini New England Journal of Medicine, The Lance ve the Journal of the American Medical Association gibi en üst düzey dergilerde yayımlamıştır.

Gebelikte DNA – Babalık Test İçin Nereye Gitmeliyim?

Uygun ayarlamaları yapmak için lütfen 0 537 286 51 51 numaralı telefon vasıtasıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz .


Sizi Arayalım


Bebeğin doğmadan önce DNA Diagnostics Centre (DDC) babalık testi için kesin çözümler sunmaktadır. DDC(Diagnostic Centre ) tarafından yapılan hızlı ve risksiz metot ile bebek doğmadan önce babalığın belirlenmesi mümkün olmaktadır.
Türkiye'de uygulanma teknolojisi bulunmadığından dolayı, biz Galata Tıp Merkezi olarak gebelikte DNA – Gebelikte babalık testi ile ilgili olarak birçok patenti ve yayını bulunan RAVGEN IGG laboratuvarları ile birlikte ortak çalışmaktayız.
Babalık testi yapılacağı zaman kesinlikle analizi yapılacak kişilerin onayı alınması gerekmektedir. Babalık testinin yapılacağı kişi 18 yaşını henüz doldurmamış ise bu kişinin resmi annesinden ya da resmi babasından onay alınması gerekmektedir.
Annelik & Babalık Testi yapılırken anne & babanın ve çocuğun ortak olması gereken DNA bölgeleri birbirleri ile karşılaştırılır. Eğer çocuk ile anne & babanın analiz edilen gen bölgeleri aynı ise test edilen anne & baba adayı çocuğun gerçek anne & babasıdır.
Galata Tıp Merkezi

info@galatatip.com.tr

En Üst .